NP západu Kanady a USA

Náročnost 3 Pohodové zájezdy
  • 18 dnů
  • od 107 990 Kč
  • Individuální
  • skupina 5 – 10 osob
22.6. - 9.7.2025
1can25
107 990 Kč uzavřeno, průvodce: Jan Šindelář

shrnutí

  • Kosmopolitní města Seattle, Vancouver a Calgary
  • Okouzlující příroda v NP Jasper s ledovcem Athabasca
  • Krajina tyrkysových jezer a vodopádů v NP Banff
  • Skalisté hory plné medvědů, losů a sobů
Mapa trasy zájezdu NP západu Kanady a USA

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Seattlu (vyhlídková věž Space Needle s otočnou restaurací, náměstí Pioneer Square, první kavárna Starbucks před tržištěm Pike Place Market, náměstí s obřím ruským kolem Great Wheel, možnost návštěvy mořského akvária se žraloky), odjezd přes hranici Kanady do kosmopolitního města Vancouver

3. den
Vancouver (oáza klidu - park Stanley při ústí rušného přístavu, čínská čtvrt s branou Milenium Gate, Olympijská vesnice), rybí a farmářský trh na poloostrově Grandville, procházka parkem Lynn Canyon s unikátnám visutým mostem 50m nad kaňonem řeky Lynn

4. den
odjezd do nitra Britské Kolumbie, krajský park Alexandra Bridge (kaňon řeky Fraser s monumentálním mostem z r. 1920), město Kamloops na řece Thompson založené obchodníky s kožešinami (historická nádražní budova s parními lokomotivami, návštěva minipivovaru)

5. den
státní park Wells Gray (procházka podél řeky Clearwater k vodopádům Helmcken Falls na řece Murtle), státní park Mt. Robson se stejnojmennou horou, vyhlídková jízda po silnici Yellowhead Highway s panoramatem Skalistých hor a jezery Moose a Yellowhead

6. - 7. den
průzkum národního parku Jasper UNESCO (ledovcová oblast Columbia Icefield, vodopády, horké prameny, nádherná jezera, domov medvědů grizzly a baribalů, losů a sobů), vyjížďka lanovkou na vrchol hory Whistlers Mountain (2181 m), proslulý ledovec Athabasca, odpočinek v termálních pramenech Miette Hot Springs

8. - 9. den
jízda po silnici ledovců (Icefield Highway) do národního parku Banff UNESCO, pěší výlet od jezera Louise k jezeru Moraine  a nenáročná túra kolem jezera, přesun do národního parku Yoho přes průsmyk Kickinghorse Pass, túra k druhým nejvyšším kanadským vodopádům Takakkaw a tyrkysovému jezeru Emerald s výhledem na horu Mt. Burgess, túra od jezera Minnewanka do Stewartova kaňonu, horské středisko Banff (možnost večeře v typické kanadské hospůdce)

10. den
hlavní město provincie Alberta Calgary v podhůří Skalistých hor (náměstí Olympic Plaza a Olympijský park, Heritage Park Historic Vilage s ukázkou domů z počátku 20. stol., moderní centrum), vyhlídka z mrakodrapu Calgary Tower (191 m)

11. den
národní park Kootenay (průjezd údolím řek Vermilion a Kootenay, procházka po naučné stezce v Marble Canyon a kolem barevných tůní Paint Pots, pozorování losů, jelenů a horských koz), koupání v radioaktivních termálních pramenech v Radium Hot Springs

12. den
rozlehlá území ledovců v národním parku Glacier, průjezd průsmykem Rogers pass (1330 m), procházka pod vrcholky ledovců, sousední národní park Mount Revelstoke (stovky let staré cedry virginské, nekonečné kvetoucí louky podél stezky Meadows in the Sky)

13. den
město Kelowny ve vinařském údolí Okanagan (prohlídka muzea s možností ochutnávky místních vín), odjezd přes města Pentiction a Olived na hranici zpět do USA, cesta podél národního parku Severní kaskády a řeky Colombia k hranici národního lesa Wenatchee

14. den
národní park Mount Rainier (s dominantou - stratovulkánem Mt. Rainier 4392 m), turistika po stezce Sourdough Ridge Trail a slavné dálkové trase Pacific Crest Trail

15. - 16. den
dvoudenní putování národním parkem Olympic s obrovskými skalami, balvany, mývaly, losy, bobry nebo jeleny wapiti, pozorování delfínů, lachtanů a možná i velryb na písečné pláži La Push v indiánské rezervaci Quileutů, rybářská vesnička Forks, odjezd do Seattlu

17. - 18. den
návrat do ČR                                                          

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Seattlu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, vstupné do národních parků a služby průvodce.
Ubytování: 16x turistický hotel nebo motel (čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím).
Doprava: pronajatý minivan, autobus, taxi.
Stravování: individuální, na některých místech jednoduchá snídaně, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.

Služby za příplatek: 16x dvoulůžkový pokoj (cena za osobu) 11900 Kč, Registrace ESTA 650 Kč, Pojištění léčebných výloh 1530 Kč, Pojištění Prémium STORNO 2754 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 100 USD.

Poznámka: Registrace ESTA, nebo klasické vízum. O registraci ESTA nelze žádat, pokud jste po 1.3.2011 navštívili KLDR, Irák, Írán, Jemen, Libyi, Somálsko, Sýrii, Súdán, nebo Kubu po 12.1.2021!

Zájezd spolupořádáme s partnerskou CK Poznání.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Martin H. (2024)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd splnil moje očekávání , prošel jsem je nádhernou Kanadskou krajinou ,Jen města mě troch zklamala a příště bych je vynechal zejména Galgary .

Hodnocení práce průvodce:

Ochotný , i při potížích s pronajatým autem upřednostnili průvodci pohodlí klientů před vlastním odpočinkem . V případě nemožnosti dostat se k některým místům , která byla uzavřena ihned nabídl náhradní program .

zobrazit další hodnocení

odkazy

Na cestě po Albertě

Dokument o kanadském teritoriu Alberta - ČT2, 2008

Na cestě po Seattlu

Na cestě po Seattlu - ČT1, 2006

Národní park Denali - nespoutaná divočina

Článek o národním parku Denali na Aljašce, novinky.cz, Irena Reiterová, 2012

Perly západní Kanady - den první, přílet do města Seattle a cesta do Vancouveru

První díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady - den druhý, Vancouver!

Druhý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady - den třetí, cesta od pobřeží k jezeru Okanagan

Třetí díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady: Den čtvrtý - národní parky Mt.Revelstoke a Glacier

Čtvrtý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady - den pátý, národní park Yoho a Calgary

Pátý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady - den šestý, perla Skalnatých hor - Banff

Šestý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady: Den sedmý - tři klenoty národního parku Banff

Sedmý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady: Den osmý - ledovec Athabasca a národní park Jasper

Osmý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady: Den devátý - Jasper a provinční park Mt.Robson

Devátý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Perly západní Kanady: Den desátý - putování krajem indiánů

Desátý díl z cestopisu - putování západní Kanadou, novinky.cz, Jakub Fučík, 2013

Cestománie Kanada

Cestománie Kanada - ČT1, 2001

Kanada 2017

Video serveru lonelyplanet, které Kanadu vyhodnotilo jako top turistickou destinaci pro rok 2017, pouze v angličtině, 2016

encyklopedie

Seattle

Seattlle, neformálně označován jako "Brána na Aljašku" je přístavní město, pyšnící se rozlehlými jedhličnatými lesy ve svém okolí. Zřejmě i pro zájem plavbou lodí na Aljašku se zde v poslední době výrazně zvýšil počet výletních lodí. Najdeme zde i první kavárnu Starbucks. Mezi každoročně pořádané akce se řadí Mezinárodní filmový festival. Ve městě se nachází zároveň i první veřejné muzeum s uměním ve Washingtonu, otevřené v roce 1927. Na nábřeží pak stojí atrakce "Great Wheel" - jedno největších vyhlídkových kol ve Spojených státech. 

Olympijský národní park

Tento park se rozděluje na čtyři základní oblasti - Pacifické pobřeží, alpskou oblast, oblast mírného deštného pralesa a oblast lesů. V celém rámci parku tudíž existují tři ekosystémy. Park se stak i mezinárodní biosférickou rezervací a v roce 1981 byl zapsán na seznam světévoho kulturního dědictví UNESCO. Je propleten mnoha turistickými stezkami.Během zimy nabízí i vyžití zdejší lyžařské středisko "Hurricane Ridge", ze kterého je zároveň i nádherný výhled na park.

NP Mount Rainier

Tento park vzniknul 2. března 1899 jako pátý národní park ve Spojených státech. Je zde velké množství údolí, vodopádů, a více než 25 ledovců. Nejvyšší bod - Mount Rainier je často zahalen v mracích, neboť na vrcholu dochází k častým dešťovým i sněhovým srážkám. Ročně se zde objeví zhruba 2 miliony návštěvníků, přičemž místo je populární i mezi horolezci, ze kterých vetšina z nich pokouší zdolat vrchol. Park dále obsahuje 42 míst v národním registru historických míst, včetně čtyř národních kulturních památek.

NP Banff

Vlaková zastávka, Banff (Kanada, Shutterstock) Je to nejstarší kanadský národní park, který vznikl v roce 1885 v Rocky Mountains. Skládá se především z hustých jehličnatých lesů, ledovců a alpské krajiny. S více jak třemi miliony turistů patří k jednomu z nejvíce nejnavštěvovanějších parků Severní Ameriky. Oblíbená je zde jízda na koních, zejména v oblasti "Moraine Lake" a pro milovníky zimních sportů jsou zde k dispozici tři velká lyžařská střediska.

Mt. Robson

Mt. Robson, Rocky Mountains (Kanada, Shutterstock) Mount Robson je nejvíce prominentní horou v oblasti "Rocky Mountain". Je to zároveň také nejvyšší bod kanadských Skalistých hor. Severozápadní strana této hory poskytuje nejpůsobivější výzvu pro elitní horolezce, ačkoliv více populární trasy vedou jihovýchodní cestou. Cesta na vrchol je velice náročná a úspěšnost je zhruba desetiprocentní.

Athabasca Falls

Vodopád Athabasca (Kanada, Dreamstime) Vodopády v národním parku Jasper. Malebný a široký vodopád není ani tak známý pro svou výšku, ale spíše svým obrovským množstvím vody, které dopadá do propasti v jeho spodní části i na podzim, kdy bývají hladiny řek nejnižší. Množství fotografů, které tyto vodopády vyhledává může využít spoustu různých vyhlídkových plošin a turistických tras, které kolem něj vedou.

NP Jasper

NP Jasper (Kanada, Dreamstime) Největší národní park v kanadských Skalistých horách. Park byl pojmenovám po Jasperu Hawesovi, který v regionu provozoval obchodní cestu. V roce 1984 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Turisté sem přijíždějí především za takovými cíly, jakými jsou například turistika, pozorování divé zvěře,či do lyžařské oblasti "Marmot Basin".

Vancouver

Vancouver (Kanada, Dreamstime) Vancouver je přístavní pobřežní město, a nejvíce zalidněné město v provincii Bristká Kolumbie. Byl nazýván "městem sousedství", jelikož lidé z Anglie, Irska a Skotska zde tvořili největší etnickou skupinu. Každý rok zde probíhá dva týdny v září i jeden z největších filmových festivalů v Severní Americe. K pozoruhodným budovám ve městě patří třeba veřejná knihovna navržená M. Safdiem, obsahující bezmála 2,5 milionů svazků knih. Je rozdělena do 22 odvětví, přičemž většina knih se nachází v centrální "větvi" (1,5 milionu svazků).

Calgary

Calgary, Alberta (Kanada, Dreamstime) Calgary je kanadské město v provincii Alberta. Ekonomika města pochází z činností v oblastech, jakými jsou např. energetika, logistika, finanční služby a cestovní ruch. V roce 1988 se Calgary stalo prvním kanadským městem, které hostilo zimní olympijské hry. Má řadu multikulturních oblastí, třeba čtvrť Forest Lawn je jedním z nejrozmanitějších míst ve městě se spoustou etnických restaurací a obchodů. V roce 2012 bylo Calgary označeno jako jedno z hlavní město kultury v Kanadě.

Lake Louise

Lake Louise je ledovcové jezero v Národním parku Banff v provincii Alberta. Pojmenované je po dceři královny Viktorie - princezně Louis Caroline Albertě. Voda je zbarvená do smaragdové barvy, díky skalnímu prachu, který je přiváděn do jezera vodou z tajících ledovců. Kolem jezera existuje také řada turistických stezek. Některé z nich jsou jako stvořené pro jízdu na kole, či na koních a okolní hory zase nabízí příležitosti pro začínající, i zkušené horolezce. 

Icefield Parkway

Icefield Parkway je vyhlídková silnice s nádhernou scenérií v provincii Alberta. Prochází drsnou krajinou Skalistých hor, Národního parku Banff a Národního parku Jasper. Její trasa činí 230 kilometrů a byla dokončena v roce 1940. Nejvíce vytížená bývá v hlavní sezoně, tj. v červenci a srpnu. Tou dobou si však musí i cestující dávat pozor na divokou zvěř, jelikož díky přilhelým a lesům je její výskyt v tomto období velice častý.

ledovec Athabasca

Vodopády Athabasca, NP Jasper (Kanada, Dreamstime) Ledovec Athabasca je jedním ze šesti hlavních vrcholů z kolumbijského ledového pole, nacházejícího se v kanadských Skalistých horách. Za posledních 125 let bohužel však ztratil téměř polovinu svého objemu a pohbybuje se dolů rychlostí několika centimetrů denně. Zřejmě díky své poměrně snadné dostupnosti se jedná o nejnavštěvovanější ledovec v Severní Americe. Pro přepravu turistů jsou zde využívány speciálně upravené autobusy pro přepravu po příkrých svazích.

Alaska Highway

Alaska Highway, známá také jako aljašsko-kanadská dálnice byla postavena za druhé světové války za účelem propojení těchto dvou zemí využívaného především pro vojenské účely. Nyní 2700 km dlouhá dálnice byla dokončena v roce 1942 a pro veřejnost byla otevřena o 6 let pozěji. Stala se legendární především díky své náročnosti v řízení a divokou přírodou, kterou cesta protíná.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative