To nejlepší z Vietnamu a Kambodži + Hongkong a Macao

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 20 dnů
  • od 83 510 Kč
  • Dle programu
  • skupina 7 – 16 osob
29.3. - 17.4.2025
1vkh25
86 990 Kč Rezervace Přihláška
1.11. - 20.11.2025
2vkh25
86 990 Kč 83 510 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Plavba mezi třemi tisíci vápencových homolí Dračí zátoky
  • Paláce a hrobky císařského města Hué
  • Odpočinek na písečných plážích Nha Trang
  • Khmerské chrámy Angkoru ukryté v džungli
  • Návštěva Hongkongu a Macaa

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Hanoje

2. den
prohlídka Hanoje - staré město, jezero Navráceného meče, pagoda Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků, Chrám písemnictví, areál Ho Či Minova mauzolea s jeho domem, muzeem a pagodou Jednoho sloupu, vodní loutkové divadlo

3. den
plavba mezi třemi tisíci vápencových homolí Dračí zátoky UNESCO, návštěva ostrova Luong s krápníkovou jeskyní, přenocování na lodi

4. den
dokončení plavby, návrat do Hanoje, odjezd lehátkovým vlakem do Hue

5. den
bývalé sídelní město dynastie Nguyen Hué UNESCO (císařský palác se Zakázaným městem, hrobky císaře Minh Manga a dalších panovníků), pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky

6. den
malebné přístavní město Hoi An UNESCO (čínské chrámy, japonský krytý most, kongregační sály, krásně zdobené kupecké domy, tržiště)

7. den
pozůstatky bývalé metropole Čamské říše My Son UNESCO (hinduistické chrámy ze 4. - 13. stol. ukryté v džungli), odjezd lehátkovým autobusem do Nha Trangu

8. den
odpočinek na plážích Jihočínského moře v letovisku Nha Trang (katedrála, pagoda Long Son s obřím Buddhou, možnost plavby po okolních ostrovech s koupáním)

9. den
čamské věže Po Nagar na hoře Cu Lao s krásným výhledem do okolí, dokončení prohlídky Nha Trangu, odjezd lehátkovým vlakem do Saigonu

10. den
návštěva tunelů Vietkongu Cu Chi, odjezd do vstupní brány delty Mekongu města My Tho, plavba lodí po kanálech delty, ukázka místní tradiční hudby, rybářské vesničky s domy na kůlech

11. den
plovoucí trhy ve městě Can Tho, nekonečná rýžoviště a tropická příroda, návrat do Saigonu

12. den
prohlídka Ho Či Minova Města, dříve Saigon (Palác znovusjednocení, radnice, katedrála, pagoda Nefritového císaře)

13. den
odjezd do Kambodži do metropole Phnom Penh, podvečerní procházka po nábřeží Mekongu

14. den
prohlídka Phnom Penhu (královský palác, Stříbrná pagoda, chrám Wat Ounalom, muzeum genocidy Tuol Sleng, tržiště)

15. den
přejezd autobusem kolem jezera Tonlé Sap až do Siem Reapu

16. den
bývalé hlavní město khmerských králů Angkor UNESCO po staletí ztracené v džungli (130 velmi zachovalých paláců a chrámů z 9. - 14. století na ploše téměř 200 km2, nejslavnější chrám Angkor Wat, kamenné reliéfy tváří v chrámu Bayon, fotogenický chrám Ta Prohm prorostlý džunglí, vodní nádrže

17. den
pro zájemce východ slunce nad chrámem Angkor Wat a dle časových možností prohlídka dalších chrámů, nebo nákupy a individuální program v Siem Reapu, odlet do Hongkongu

18. den
plavba rychlolodí přes ústí Perlové řeky do bývalé portugalské kolonie Macao UNESCO (průčelí bývalého kostela Sv. Pavla, stará pevnost nad městem, chrám bohyně A Ma, vyhlášená kasina), návrat do Hongkongu

19. den
bývalá britská kolonie Hongkong (plavba koloniálním trajektem z Kowlonu na ostrov Hongkong, výjezd lanovkou na Victoria Peak s výhledem na záliv obklopený mrakodrapy, rušné ulice moderního města, projížďka dvoupodlažní tramvají)

20. den
návrat do ČR                                                       

Cena zahrnuje: letenku do Hanoje a zpět ze Siem Reapu se zastávkou v Hongkongu včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, dvoudenní výlet do Dračí zátoky s plnou penzí, rychloloď do Macaa a zpět a služby průvodce.
Ubytování: 13x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x noční přejezd lehátkovými vlaky nebo autobusy, 1x loď (dvoulůžkové kajuty).
Doprava: vlak, autobus, minibus, loď, taxi.
Stravování: 1x plná penze na výletě do Dračí zátoky, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 13x jednolůžkový pokoj 8800 Kč, Vietnamské vízum 900 Kč, Pojištění léčebných výloh 1040 Kč, Pojištění Prémium STORNO 1980 Kč.

Cena nezahrnuje: kambodžské vízum cca 40 USD, vstupné, fakultativní akce cca 300 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava
  • Letecká doprava
  • Pěšky

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Jana Č. (2024)

Hodnocení zájezdu:

Samotný zájezd předčil moje očekávání. Přesto , že jsme se stěhovali každý den , vše probíhalo v pohodě.

Hodnocení práce průvodce:

Organizačně velmi schopný, dal nám histori i současnost do souvislostí. Nemluvil zbytečně, ale stručně, věcně a srozumitelně.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Honkong

Cestománie Honkong - ČT1, 2002

Hongkong

Článek o cestování ve městě Hongkong, hedvabnastezka, 2010

Macao

Článek o městě Macao, kterému se říká Čínský Las Vegas, 2011

Objektiv Macao

Objektiv Macao - ČT1, 2016

Blog z Vietnamu a Kambodži

Blog ze zájezdu To nejlepší z Vietnamu a Kambodži od průvodce Pavla Kladiva, 2016

Cestománie Vietnam

Cestománie Vietnam - ČT1, 2001

Na cestě po severním Vietnamu

Na cestě po severním Vietnamu - ČT2, 2006

Na cestě po Tonkinu

Na cestě po severovietnamském Tonkinu - ČT2, 2012

Rady, jak si dát pozor v Hanoji

Článek o tom, jak si dát jako turista pozor v Hanoji, 2012

Císařské město Hué

Článek o císařském vietnamském městě Hué, hedvabnastezka, 2009

My Son

Článek o duchovním centru My Son, 2011

Nha Trang

Popis toho, co můžete spatřit v Nha Trangu, hedvabnastezka, 2010

Cestománie Kambodža

Cestománie Kambodža - ČT1, 2001

Na cestě po Angkoru

Na cestě po kambodžském Angkoru - ČT2, 2015

encyklopedie

Hongkong

Hongkong (Čína, Shutterstock) Čínská autonomní oblast Hong Kong tvoří členitý poloostrov Kowloon, ostrov Hong Kong a dalších 230 menších ostrůvků. Hong Kong vás naprosto pohltí svým moderním rozvíjejícím se životem, který se však mísí s tradicí. Nekonečné předměstí Hong Kongu je poseto ohromnými mrakodrapy a naplní sny všem, kteří touží po poznání či výborných nákupních možnostech.

Macao

chrám A-Ma, Macao (Čína, Shutterstock) Macao je bývalá portugalská kolonie, od roku 1999 zvláštní administrativní oblast Číny. Již dnes je ale Macao největším centrem hazardních her na světě podle tržeb, v počtu kasin, hracích automatů a hracích stolů si ale na první pozici stále drží americké Las Vegas.

Hanoj

Hanoj (Vietnam, Shutterstock) Hlavní město Vietnamu se nazývá Hanoj. Toto město ležící na Rudé řece na severu Vietnamu je velmi důležité politické i kulturní centrum. V Hanoji se nachází nejstarší pagoda ve městě nesoucí název Tran Quoc, což v překladu znamená "objevení země". Tato pagoda byla vybudována v 6. století. Zajímavý je také průmysl a obchod ve městě. Ulice Starého města se nazývají podle odvětví, ve kterém se v té ulici obchoduje (např. Květinová, Zeleninová apod.). Město zažívá od 90. let značný hospodářský nárůst, který vede také k růstu populace, což ale bohužel koliduje s problémem infrastruktury, která je ve městě problematická.

Dračí zátoka

Dračí zátoka (Vietnam, Shutterstock) Dračí zátoka neboli Ha Long je území, ležící při ústí Červené řeky ve Vietnamu. V roce 2011 bylo toto místo vyhlášeno jako jeden ze Sedmi přírodních divů světa. V zátoce vystupuje z vody kolem 3000 malých ostrůvků a skalisek, které vytváři obdivuhodnou scenérii. Legenda praví, že Číňané poslali draka, který se na tomto místě snesl na zem a vzniklé díry se zaplnily vodou. Překlad Ha Long je "místo, kde drak klesl do moře". Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Zátoka je domove 60 živočišných a 14 rostlinných endemických druhů.

Hué

Město Hué, které patří ke kulturnímu dědictví UNESCO, se nachází na východním pobřeží Vietnamu a je omývané Jihočínským mořem. Město je známé především díky svým palácům, pagodám, hrobkám a chrámům, tedy bohaté historické stopě a také díky lokálním pochutinám. Typickým jídlem je polévka červené barvy bun bo, která zahrnuje rýžové nudle, hovězí maso, citronovou trávu a koření. Hué bylo od roku 1802 hlavní městem císařství dynastie Nguy?n. Během Vietnamské války však bylo mnoho staveb zničeno. 

Citadela v Hué

Citadela vietnamského města Hué stojí na břehu Voňavé řeky. S její výstavbou se začalo v roce 1805 a dokončení se datuje roku 1832. Za dob komunistické vlády, po válce ve Vietnamu začalo vše chátrat, avšak v posledních letech vláda investuje finance na údržbu místa. Citadela je jakési „město ve městě“, které je obehnáno hradbami. Dominantou je Vlajková věž měřící 37 metrů. Devět posvátných kanónů má symbolizovat ochránce paláce a království, nikdy neměly sloužit k boji a představují čtyři roční období a pět základních elementů. Císařské město se nachází uvnitř Citadely.

Osmiboká pagoda

Osmiboká Pagoda Thien Mu se nachází ve městě Hué ve Vietnamu a byla postavena okolo roku 1601. Thien Mu znamená v překladu Pagoda nebeské paní. Pagoda leží 3 kilometry od pevnosti Hué. Thien Mu je největší náboženská budova ve Vietnamu. Osmiboká pagoda se jí říká, protože půldorys je ve tvaru osmiúhelníku. Věž je vysoká 21 metrů a je sedmistupňovitá.

Císařské hrobky

Neporušený komplex císařských hrobek se nachází ve vzdálenosti 2 – 16 km jihozápadně od Citadely ve vietnamském městě Hué. Město Hué bylo dokonce na začátku 19. století hlavním městem Vietnamu. Všechny hrobky mají dvě části – první je určena pro pohřební účely, druhá pro samotnou hrobku, ale ne v každé hrobce je scísař pochován. V každém komplexu najdete hradby, trojitou bránu, dvůr pozdravů, stély, pavilony, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku. Místo bylo v roce 1993 prohlášeno Světovým kulturním odkazem pod ochranou UNESCO.

My Son

My Son (Vietnam, Shutterstock) My Son jsou pozůstatky hinduistického chrámového komplexu, který byl postupně vybudován mezi 4. až 14. století krály Čamské říše. Chrámy byly zasvěceny hinduistickému bohu Šivovi. Komplex se nachází přibližně 60 kilometrů od vietnamského města Da Nang. Ruiny jsou zapsané na seznamu UNESCO a většina staveb byla postavena z červených cihel a pouze jediný chrám je kamenný.

Hoi An

Hoi An (Vietnam, Shutterstock) Hoi An je krásné historické městečko umístěné v centrálním Vietnamu. Několik uliček a nábřeží lemují zachovalé domy, několik chrámů, muzeí a velký trh se zemědělskou produkcí. Od 14. stol. byl Hoi An důležitým obchodním střediskem jak Číňanů, tak i Japonců. Dnes je zapsáno mezi památky UNESCO.

Nha Trang

Nha Trang (Vietnam, Shutterstock) Nha Trang je město nacházející se ve Vietnamu, které leží přímo u moře. Žije zde asi 360 tisíc lidí. Návštěvníkům nabízí údajně nejkrásnější záliv světa a turisticky oblíbená je 7 kilometrů dlouhá pláž. Mohou se zde věnovat řadě vodních i jiných sportovních aktivit či se mohou zúčastnit některých organizovaných výletů.

Ho Či Minovo město

Ho Či Minovo Město se nachází ve Vietnamu. Dřívejší název města byl Saigon. Město zprvu dělá dojem západního velkoměsta vzhledem k množství reklam a světelných panelů. Mimo to se zde nachází pro návštěvníky i mnohá relaxační využití, a to v podobě kaváren, bank, restarurací a obchodních domů. Nachází se zde i zajímavé monumenty jako Palác sjednocení, Operní dům či Radnice Ho Či Minova Města.

Phnom Penh

Královský palác v Phonm Penh (Kambodža, Dreamstime) Hlavní městem jihoasijské Kambodžy je Phnom Penh, které je zároveň i největším městem a leží na jihu státu. Město leží ne břehách řek Tonlé Sap a Mekong. Ve městě jsou nejdůležitější ekonomické aktivity spojené s průmyslem. Dnes je město docela problematické z hlediska bezpečnosti, protože zde stoupá kriminalita. Nachází se tu nádherné památky a turistické atrakce. Za všechny lze zmínit například budovu Národního schomáždění, konferenční hala Chaktomouk, Národní muzeum, Královský palác a další...

Tonlé Sap

Lidé žijící na jezeře Tonlé Sap (Kambodža, Dreamstime) Největší jezerem poloostrova Západní Indie je Tonlé Sap ležící v Kambodži. Jezero vzniklo jako pozůstatek mořského zálivu, přesto je to sladkovodní jezero. Vtéká sem řeka Tonlé Sap, která ústí do Mekongu. Maximální hloubka jezera je 10 metrů. Tonlé Sap je velkým zdrojem pitné vody a především baštou pro rybáře, protože se zde nachází obrovské množství sladkovodních ryb.

Siem Reap

Siem Reap (Kambodža, Dreamstime) Siem Reap neboli Angkor se nachází v Kambodži, kde je ke zhlédnutí legendární Angkor Wat. Město je bránou do Angkoru, regionu s hustou tropickou džunglí a mnoha starobylými kamennými chrámy. Dech beroucí krása chrámů je poslední památkou na silné Kmérské království. Angkor je také zařazen do světového dědictví UNESCO.

Angkor Wat

Angkor Wat (Kambodža, Shutterstock) Angkor Wat je komplex chrámů nacházející se v Kambodže. Je to jeden z největších náboženských památek na světe a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Byl postaven pro krále Suryavarmana II. počátkem 12. století jako jeho královský chrám a hlavní město. Je ztělesněním khmerské architektury. Původně byl postaven jako hinduistický chrám, ale koncem 12. století se již transformoval jako chrám budhistický. Stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na státní vlajce.

Sloní terasa

Terasa slonů je součást pozůstátků opevněného města Angkoru. Terasa byla využívána králem Džajavarmanem VII. jako místo odkud sledoval, jak se vrací jeho armáda z vítězných bitev. Tera je dlouhá 350 metrů a byla také využívána pro různé ceremonie a při královském přijímání. Opevnění je rozděleno na 5 částí. Střední část zbylé zdi je zdobená lvy a garudami v životní velikosti a vyřezávanými slony na východním konci.

Bayon

Chrám Bayon (Kambodža, Michal Čepek) Bayon je prvním buddhistickým chrámem na kambodžském území. Postaven byl mezi 12 - 13. století. Má spoustu "věží", vytvarovaných do tváří, usmívajících se při pohledu ze všech čtyř stran. Jedná se o tvář Buddhy Lokesvary. Bayon je zároveň vrcholem staveb Angkoru, které prováděli jednotliví panovníci po dobu čtyř staletí.

Muzeum Tuol Sleng

V kambodžském hlavním městě Phnom Penhu se nachází bývalá střední škola, kde je dnes Muzeum genocidy. Na tomto místě dříve fungovalo khmerské vězení, kde byli lidé mučení a týráni. Zemřelo zde na 20 tisíc lidí. Vězení bylo zrekonstruováno a zpřístupněno široké veřejnosti jako připomínka hrůzné genocidy za dob khmérského režimu.

Po Nagar

Po Nagar je champská chrámová věž založená před 781 př.n.l., která se nachází v horách Cú Lao ve Vietnamu nedaleko města Nha Trang. Věž je zasvěcená Yan Po Nagar, bohyni země. Po Nagar je 25 metrů vysoká.

Cu Chi

Cu Chi je obrovská síť podzemních tunelů spojující části v Cu Chi, Vietnamu, a ještě větší síť tunelů, která protíná většinu země. Nachází se asi 70 kilometrů na sever od města Saigon. Tunely sloužily k mnoha účelům. Jak pro vojenské tažení za dob války ve Vietnamu a pro úkryt partyzánské osvobozenecké národní fronty, tak také jako komunikační a zásobující trasy, místo pro utajenou nemocnici, zásoby potravin a zbraní a zázemí pro četné partyzánské bojovníky. Původní délka tunelů byla přes 200 km, avšak dodnes se zachovalo "pouhých" 120 km.

My Tho

Město My Tho se nachází v deltě Mekongu v jižním Vietnamu a má kolem 160 000 obyvatel. Bylo založeno v roce 1680 čínskýmu uprchlíky. My Tho je známé díky své nudlové polévce Hu Tieu My Tho. Je to také oblíbené místo pro výlet lodí na řece Mekong.

Can Tho

Can Tho (Vietnam, Shutterstock) Can Tho je největší město v deltě Mekongu a říká se mu rýžové srdce Vietnamu. Město je ekonomické, kulturní a dopravním centrum regionu. Město je turisty známé díky svým plovoucím trhům s ovocnými specialitami jako je pomelo, liči, žakie, mango či durian.

Cat Ba

Dračí zátoka (Vietnam, Shutterstock) Cat Ba je největší ostrůvek v zálivu Ha Long v severním Vietnamu a polovina jeho plochy je pokryta národním parkem, který patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Na ostrově žije kolem 13 500 obyvatel. Nachází se zde laguny, pláže, jeskyně, korálové útesy či tropické lesy na pískovcovích základech.

Thien Mu

Na břehu Voňavé řeky ve vietnamském měste Hué můžete navštívit sedmipatrovou pagodu Thien Mu. Jedná se o nejvyšší náboženskou stavbu ve Vietnamu. Tato pagoda byla postavena již v roce 1601 za dob vládců dynastie Nguyen. V roce 1710 se součástí stal velký zvon, vážící 3 tuny, který je prý slyšet i 10 klilometrů daleko. Další součástí pagody je mramorová socha želvy, která symobolizuje dlouhověkost.   

Chrám Ta Prohm

Chrám Ta Prohm, Siem Reap, Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Chrám Ta Prohm leží v kambodžské oblasti Siem Reap. Defacto pět obdelníkových stěn obklopuje centrální svatyni. Chrakteristickým rysem Ta Prohm jsou stromy rostoucí z trosek. Původní název chrámu byl Radžavihára a s jeho stavbou se začalo na konci 12. století na příkaz kmérského krále Džajvarmána VII. Poté byl dlouhá staletí Ta Prohm opušten. Přesto je tento fotogenický chrám jeden z nejzachovalejších v celém Angkoru.

Stříbrná pagoda

Stříbrná pagoda se nachází na jižní straně královského paláce ve měste Phnom Penh. Říká se mu též "Chrám smaragdového Buddhy" se zasazeným zeleným smaragdem z 19. století. V areálu se nachází též mnoho národních pokladů, jako jsou např. zlato, ozdobené sochy Buddhy, především pak socha Buddhy v životní velikosti, kterou zdobí skoro 10,000 diamantů. Socha váží 90 kilogramů a byla vytvořena v roce 1906 v palácové dílně. V současnosti je využívána i například pro různé národní a královské ceremonie.

Taipa

Taipa je ostrov v čínském Macau a od pevninského Macaa je vzdálený asi 2,5 kilometru. Na ostrově se nachází několik atrakcí, například svatyně Buddhy čtyř tváří. Většinu památek tvoří chrámy, ale můžete navštívit také muzea či koloniální promenádu Avenida da Praia.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative