Jarní prázdniny v Thajsku a Kambodži

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 16 dnů
  • od 79 990 Kč
  • Individuální
  • skupina 8 – 14 osob
1.2. - 16.2.2025
1jpk25
79 990 Kč uzavřeno
15.2. - 2.3.2025
2jpk25
79 990 Kč uzavřeno
1.3. - 16.3.2025
3jpk25
79 990 Kč uzavřeno

shrnutí

  • Kombinace poznávání a odpočinku na pláži
  • Malebné královské město Chiang Mai a okolí
  • Chrámy a kmeny oblasti severního Thajska
  • Relax na ostrově Ko Samet
  • Proslulé chrámy Angkoru - nejúžasnější památka JV Asie
  • Nábřeží Mekongu v metropoli Phnom Penh

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Bangkoku

2. den
přílet do Bangkoku a krátká prohlídka - královský palác se sochou Smaragdového Buddhy, chrám Wat Pho s 45 m dlouhou sochou ležícího Buddhy, individuálně noční život v zábavní čtvrti Pat Pong

3. den
dokončení prohlídky Bangkoku - chrám Wat Arun, čínská čtvrť, plavba po řece Chao Phraya, odjezd lehátkovým vlakem do Chiang Mai

4. den
půvabné severothajské město Chiang Mai (chrámy Wat Phra Sing, Wat Chedi Luang), vyjížďka do hor ke klášteru Wat Doi Suthep s nádhernými výhledy do okolí

5. den
výlet do údolí Mae Sa (návštěva sloní školy, motýlí farmy a orchidária), vesnice tradičních řemesel San Kamphaeng (výroba slunečníků, hedvábí, brusírna drahých kamenů), jízda na slonech, fakultativně plavba na bambusových vorech

6. den
přejezd do městečka Thaton, plavba člunem po řece Mae Kok do Chiang Rai (chrám Wat Phra Kaew, noční bazar), dle zájmu návštěva vesnice Padaungů - „dlouhokrkých žen“ nosících těžké mosazné spirály okolo krku

7. den
dokončení prohlídky Chiang Rai, přelet do Bangkoku a přesun do přístavu Ban Phe, trajektem na ostrov Ko Samet

8. - 9. den
relax na plážích ostrova Ko Samet, možnost potápění, šnorchlování

10. den
trajektem zpět na pevninu, přejezd do Bangkoku a odlet do kambodžského Siem Reapu

11. den
bývalé hlavní město khmerských králů Angkor UNESCO po staletí ztracené v džungli (130 velmi zachovalých paláců a chrámů z 9. - 14. století na ploše téměř 200 km2, nejslavnější chrám Angkor Wat, kamenné reliéfy tváří v chrámu Bayon, fotogenický chrám Ta Prohm prorostlý džunglí, kamenné vodní nádrže)

12. den
dle zájmu dokončení prohlídky Angkoru, „velký okruh“ po vzdálenějších chrámech, možnost půjčení kol a výletu k opuštěným chrámům bez turistů, plovoucí vesnice na jezeře Tonlé Sap nebo nákupy a individuální program v Siam Reapu 

13. - 14. den
přesun do metropole Kamboži Phnom Penhu, královský palác a Stříbrná pagodaNárodní muzeum, muzeum genocidy Tuol Sleng, chrám Wat Ounalom, možnost nákupů

15. - 16. den
odlet do Bangkoku a návrat do ČR                                                                   

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Bangkoku včetně všech poplatků, přelet Chiang Rai - Bangkok, Bangkok - Siem Reap a Phnom Penh - Bangkok, místní dopravu, ubytování, plavbu lodí po řece Chao Phraya, a Mae Kok a služby průvodce.
Ubytování: 12x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, většinou s klimatizací, na ostrově mohou být chatky/bungalovy), 1x lehátkový vlak.
Doprava: vlak, minibus, autobus, taxi, loď.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 6700 Kč, Pojištění léčebných výloh 832 Kč, Pojištění Prémium STORNO 1584 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 200 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

encyklopedie

Bangkok

Bangkok (Thajsko, Shutterstock) Bangkok je hlavní město Thajska a jedno z předních světových středisek turistického ruchu. Město, které svou rozlohou je téměř stejně velké jako Praha má co do počtu obyvatel nad Prahou náskok, osidluje ho totiž pětinásobně víc lidí (přes 5 milionů obyvatel). Bangkok je na jedné straně plný luxusních drahých domů, residencí, tržišť, krásných buddhistických chrámů, které vyzařují klid a pohodu a na straně druhé rušné dopravy, nočních podniků a je také znám jako centrum sexuálního turismu.

Pat Pong

Pat Pong je snad nejproslulejší centrum neřesti a červených luceren na světě. Nachází se v thajském Bangkoku. Původně zde byla banánová plantáž vlastněná Indočínskou bankou. Pozemek odkoupila rodina Patpongphanit. Typický bar je zde dlouhý 12 metrů. Nachází se tu kolem 40 go-go barů, restaurace, bary, diskotéky a kluby s živou hudbou.

Chiang Mai

Na severu Thajská se nachází město Chaing Mai, jehož základy jsou zříceniny starodávného města. Město se  nachází v centru nádherné přírody. Žije zde asi 150 tisíc obyvatel. Kromě obrovského množství chrámů jsou zde k vidění i ke koupi řemeslné produkty ručně vyráběné.

San Kamphaeng

V severním Thajsku se nachází okres San Kamphaeng. Zde je proslulé tkalcovství bavlny a hedvábí. Okres má stávající název od roku 1923. Na cestě si lidé kupují suvenýry, protože se tam nachází obchody s ručně vyráběnými dřevenými, stříbrnými či hliněnými předměty. 

Kambodža

Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Jedním ze států jihovýchodní Asie je i království Kambodža. To leží mezi Vietnamem, Laosem a Thajskem a jih země omývá Thajský záliv. Hlavním městem je Phnom Penh. Drtivou většinu obyvatel tvoří buddhisté, etnická skupina Khmerů a díky nim je úředním jazykem je khmerština. Do roku 1953 byla Kambodža pod nadvládou Francie (součást Francouzské Indočíny), za války okupována Japonci. Nejznamější symbolem Kambodžy je buddhistický chrám Angkor Vat, památka UNESCO.

Tonlé Sap

Lidé žijící na jezeře Tonlé Sap (Kambodža, Dreamstime) Největší jezerem poloostrova Západní Indie je Tonlé Sap ležící v Kambodži. Jezero vzniklo jako pozůstatek mořského zálivu, přesto je to sladkovodní jezero. Vtéká sem řeka Tonlé Sap, která ústí do Mekongu. Maximální hloubka jezera je 10 metrů. Tonlé Sap je velkým zdrojem pitné vody a především baštou pro rybáře, protože se zde nachází obrovské množství sladkovodních ryb.

Siem Reap

Siem Reap (Kambodža, Dreamstime) Siem Reap neboli Angkor se nachází v Kambodži, kde je ke zhlédnutí legendární Angkor Wat. Město je bránou do Angkoru, regionu s hustou tropickou džunglí a mnoha starobylými kamennými chrámy. Dech beroucí krása chrámů je poslední památkou na silné Kmérské království. Angkor je také zařazen do světového dědictví UNESCO.

Angkor Wat

Angkor Wat (Kambodža, Shutterstock) Angkor Wat je komplex chrámů nacházející se v Kambodže. Je to jeden z největších náboženských památek na světe a jako jediný zůstal významným náboženským centrem od svého založení. Byl postaven pro krále Suryavarmana II. počátkem 12. století jako jeho královský chrám a hlavní město. Je ztělesněním khmerské architektury. Původně byl postaven jako hinduistický chrám, ale koncem 12. století se již transformoval jako chrám budhistický. Stal se symbolem Kambodže a je zobrazen na státní vlajce.

Bayon

Chrám Bayon (Kambodža, Michal Čepek) Bayon je prvním buddhistickým chrámem na kambodžském území. Postaven byl mezi 12 - 13. století. Má spoustu "věží", vytvarovaných do tváří, usmívajících se při pohledu ze všech čtyř stran. Jedná se o tvář Buddhy Lokesvary. Bayon je zároveň vrcholem staveb Angkoru, které prováděli jednotliví panovníci po dobu čtyř staletí.

Socha ležícího Buddhy

Socha ležícího Buddhy se nachází v chrámu Wat Pho v Bangkoku. Tato pozlacená skulptura byla postavena na příkaz Rámy III. v roce 1832 a reprezentuje vstup Buddhy do stávu nirvány a konec reinkarnace. Socha je 15 metrů vysoká a 46 metrů dlouhá a kromě toho, že Buddha leží, tak si pravou rukou podepírá hlavu.

Chrám Smaragdového Buddhy

Chrám Smaragdového Buddhy přitahuje v Bangkoku denně tisíce thajců, kteří tu zapalují vonné tyčinky a obětují květy lotosu. Cílem je především zázračná soška, která byla podle pověsti kdysi objevena v troskách budhistické pagody. Smaragdový Buddha byl vyroben v jižním Thajsku ve 14. století a je vytesán z jediného kusu krystalu jadelitu.

Karen

V Thajsku a Barmě žije domorodý lid Karenů, který čítá asi na 350 tisíc zástupců. Lidé této etnické skupiny se živí především pěstováním plodin a chovem dobytka. Věří především v nesmrtelnost duše, potažmo jsou to buddhisté. Pokud byste potkali v této oblasti někoho s velmi barevnými svršky, které jsou ručně tkané a mají "véčkový" výstřih, pravděpodobně jste narazili na Karena. Důležité je, že tito lidé jsou monogamní a můžou si brát protějšek buď ze stejného, či příbuzného kmene.

Wat Doi Suthep

Doi Suthep (Thajsko, Shutterstock) Nejvíce uctívané náboženské místo na severu Thajska je klášter Wat Doi Suthep. Zbudován byl na rozkaz krále Ku Na v roce 1383 . K výstavbě se pojí legenda, ve které se říká, že král hledal místo, kde uložit druhou polovinu svaté Buddhovy relikvie z chrámu Wat Suan Dok. Z toho důvodu se rozhodl položit relikvii do schránky umístěně na hřbetě bílého slona, jehož úkolem bylo najít správné místo k uložení. Dle legendy slon vystoupal na horu Doi Suthep, skončil však pod jejím vrcholem, třikrát zatroubil, třikrát se otočil, poté poklekl a skonal.

Chiang Rai

Jedno z nejsevernějších měst Thajska se jmenuje Chiang Rai. Nachází se poblíž i nejsevernější bod Thajska Mae Sai, který má nádherné přírodní okolí. Město se nachází v oblasti tzv. Zlatého trojúhelníku, což je místo hranic Barmy, Laosu a Thajska, které je známé hodně svými obchody s drogami a opiáty. Chiang Rai bylo založeno roku 1262 krále Meng Rai a stalo se hlavním městěm dynastie Meng Rai.

Phra Pathom

Nejvyšší budhistickou stúpou světa je 127 metrů vysoká thajská Phra Pathom. Je součástí chrámu Wat Phra Pathom ve měste Nakhon Pathom. Jméno stúpy znamená v překladu "první posvátná stúpa". Stavba stúpy byla započata již v 2. století před naším letopočtem, ale po různých nájezdech a jejím zničení byla oficiálně její replika dokončena až v roce 1870, odkud pochází i obložení z oranžových kachliček.  

Nakhon Pathom

Nakhon Pathom je město ve středním Thajsku v záplavové oblasti vzdáleného 57 kilometrů od hlavního města Bangkoku. Ve městě se nachází palácový komplex Sanam Chan, sestavený z 5 budov, dále stúpa Phra Pathommachedi vysoká 120 metrů, což je nejvyšší stúpa na světě a také kláštěr, kde je chrám zasvěcen ženám prosazujícím dharmu.

Hmong

Hmong (Thajsko, Shutterstock) Hmong je domorody kmen, jejichž původ je v Tibetu, ale dnes se vyskytují v Číně i Thajsku. Tito lidé silně věří v ducha oblohy, který podle nich stvořil celý svět. Poznávacím znamením je oblečení. Hmongové nosí černé kabátky a kalhoty či sukně v barvě indiga s pruhovanými okraji. Mají signifikantní zdobení stříbrnými šperky a starými mincemi. 

Thaton

V Thatonu jsou z památek již jen rozvaliny původního města a několik chrámů. Centrum je plné zeleně po obou stranách hlavní třídy s půvabnou směsí koloniálních sídel a starých domů s doškovými střechami. Město je protkáno sítí průplavů zavodňujících rýžová pole a sady.

Thajsko

Thajsko (Thajsko, Shutterstock) Thajsko se nachází na jihovýchodě Asie mezi Barmou, Laosem, Malajsii a Kambodžou. Země je královstvím a králem je Ráma IX. V tomto buddhistickém státě žije asi 67 milionů obyvatel. Hlavní město se jmenuje Bangkok, což je vyhlášené turistické místo celé Asie. Celá oblast jihovýchodní Asie je postižena monzuny a v roce 2004 Thajsko zasáhla vlna tsunami. Přesto ekonomicky patří Thajsko k nejrozvinutějším státům Asie. Od 80. let se podařilo snížit počet lidí žijících pod prahem chudoby o neuvěřitelných 50%, k čemuž příspívá i velmi nízká nezaměstnanost (ani ne 1%).

Golden Mount

Golden Mount je část chrámu Wat Saket, který se nachází na okraji královského města hned vedle pevnosti Pom Mahakhan v Thajsku. Stavba Stúpy byla započata za krále Ramy III. v 19. století, který chtěl vybudovat obrovský monument jako vchod do města. Stúpa byla dokončena za Ramy V. na konci 19. století.

Wat Pho

Wat Pho je známé především pro svojí obrovskou ležící sochu Buddhy. Samotný chrám se pyšní tituly největší a nejstarší v celém Bangkoku. Socha Buddhy je 46 m dlouhá a 15 m vysoká a zobrazuje Buddhovo vstup do stavu nirvány. Zajímavostí je, že Wat Pho je znám jako první thajská univerzita. Kromě toho jsou zde návštěvníkům nabízeny i tradiční thajské masáže.

Wat Arun

Wat Arun neboli chrám západu slunce je jednou z nejznámějších památek Bangkoku. Chrám vypadá z dálky lépe než zblízka. Jak už napovídá jméno, nekrásnější pohled na chrám je večer při západu slunce. Jméno chrámu je odvozeno od hinduistického boha Aruna. 

Doi Suthep

V oblasti Zlatého trojúhelníku na severu Thajska se nachází hora Doi Suthep. Tato hora dosahuje výšky 1676 m.n.m. a nachází se nedaleko města Chiang Mai. Doi Suthep leží na žulové hoře společně se svým dvojčetem Doi Pui. Na vrcholu hory můžete navštívit buddhistický chrám Wat Phrathat Doi Suthep ze 13. století. Celá oblast je součástí národního parku Doi Suthep-Pui. 

Chrám Ta Prohm

Chrám Ta Prohm, Siem Reap, Kambodža (Kambodža, Dreamstime) Chrám Ta Prohm leží v kambodžské oblasti Siem Reap. Defacto pět obdelníkových stěn obklopuje centrální svatyni. Chrakteristickým rysem Ta Prohm jsou stromy rostoucí z trosek. Původní název chrámu byl Radžavihára a s jeho stavbou se začalo na konci 12. století na příkaz kmérského krále Džajvarmána VII. Poté byl dlouhá staletí Ta Prohm opušten. Přesto je tento fotogenický chrám jeden z nejzachovalejších v celém Angkoru.

Haew Suwat

V nejstarším thajským národním parku Khao Yai se nachází vodopády Haew Suwat. Díky snadné dostupnosti se vodopády staly jedny z turisticky nejoblíbenějších. Haew Suwat jsou umístěné asi 13 kilometrů od návštěvnického centra. Vodopády dosahují výšky 20 metrů a proudy vody stékají do kulatého jezírka. Během období dešťů zde lítá nespočet motýlů. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative