Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 4. den letecký přesun do Hanoje (staré město, jezero Navráceného meče, pagoda Ngoc Son s mostem Jitřních paprsků), plavba do Dračí zátoky s více než třemi tisíci bizarních vápencových ostrůvků ve tvaru homole (návštěva jeskyní, pozorování západu slunce), nocleh na ostrově Cat Ba, návrat do Hanoje a odjezd do hor na sever Vietnamu
5. - 6. den horské městečko Sapa při úpatí nejvyšší hory Vietnamu Fan Si Pan (3143 m) nedaleko čínských hranic, výlety po vesničkách obývaných horskými kmeny původem z okolních zemí (Hmongové, Jaové), vodopád Cat Cat
7. - 8. den cesta přes hory za národnostními menšinami na pomezí Vietnamu a Laosu, Stříbrný vodopád (nejvyšší ve Vietnamu cca 100 m), lehká túra v rezervaci Hoang Lien k vodopádu Love Falls, přejezd sedla Tram Ton (1900 m), čajové plantáže a návštěva trhu v Lai Chau, bitevní pole Dien Bien Phu, kde Francouzi ztratili Indočínu
9. - 12. den cesta do města Son La se starou francouzskou věznicí, výlet na kolech mezi rýžovými políčky v okolí Mai Chau, noc v dřevěném domě na kůlech u kmene Bílých Thajců s tradičním folklórním představením, návrat do Hanoje, dokončení prohlídky (areál Ho Či Minova mauzolea s jeho domem, muzeem a pagodou Jednoho sloupu, nejstarší hanojská pagoda Tran Quoc, vodní loutkové divadlo)
13. - 15. den bývalé sídelní město dynastie Nguyen Hué (císařský palác se Zakázaným městem, hrobky císaře Minga Manga a dalších panovníků), pagoda Thien Mu na břehu Voňavé řeky, malebné přístavní město Hoi An (čínské chrámy, japonský krytý most, kongregační sály, krásně zdobené kupecké domy, tržiště), bývalá metropole Čampské říše My Son (hinduistické chrámy ze 4. - 13. století ukryté v džungli)
16. - 17. den odpočinek na plážích Jihočínského moře v letovisku Nha Trang (katedrála, pagoda Lons Son s obřím Buddhou, chamské věže Po Nagar), možnost plavby po okolních ostrovech s koupáním, nebo možnost výletu lanovkou na ostrov Vinperl (zábavní park, podmořské akvárium, vodní atrakce)
18. - 20. den centrum jižního Vietnamu Ho Či Minovo Město (dříve Saigon, Palác znovusjednocení - dříve Prezidentský palác, čínská čtvrť Cholon s trhem Binh Tay, Muzeum historie a Muzeum války, katedrála Notre Dame, radnice, divadlo), odjezd do My Tho (vstupní brána do delty Mekongu), plavba lodí po kanálech delty, plovoucí trhy ve městě Can Tho, nekonečná rýžoviště a tropická příroda, přesun do Ho Či Minova Města
21. - 22. den podzemní tunely Cu Chi (síť více než 250 km tunelů z období americko-vietnamské války), možnost nákupů v typické vietnamské tržnici Ben Thanh, návrat do ČR
Cena zahrnuje: letenku do Hanoje a zpět z Ho Či Minova Města včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, služby průvodce, informační materiály a cestovní pojištění. Ubytování: 14x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x domorodý dům, 3x noční lehátkový vlak, 1x noční lehátkový autobus. Doprava: vlak, minibus, autobus, taxi, loď. Stravování: 1x plná penze na výletu do Dračí zátoky, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupné cca 70 USD.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.
Hlavní město Vietnamu se nazývá Hanoj. Toto město ležící na Rudé řece na severu Vietnamu je velmi důležité politické i kulturní centrum. V Hanoji se nachází nejstarší pagoda ve městě nesoucí název Tran Quoc, což v překladu znamená "objevení země". Tato pagoda byla vybudována v 6. století. Zajímavý je také průmysl a obchod ve městě. Ulice Starého města se nazývají podle odvětví, ve kterém se v té ulici obchoduje (např. Květinová, Zeleninová apod.). Město zažívá od 90. let značný hospodářský nárůst, který vede také k růstu populace, což ale bohužel koliduje s problémem infrastruktury, která je ve městě problematická.
Dračí zátoka neboli Ha Long je území, ležící při ústí Červené řeky ve Vietnamu. V roce 2011 bylo toto místo vyhlášeno jako jeden ze Sedmi přírodních divů světa. V zátoce vystupuje z vody kolem 3000 malých ostrůvků a skalisek, které vytváři obdivuhodnou scenérii. Legenda praví, že Číňané poslali draka, který se na tomto místě snesl na zem a vzniklé díry se zaplnily vodou. Překlad Ha Long je "místo, kde drak klesl do moře". Od roku 1994 je na seznamu UNESCO. Zátoka je domove 60 živočišných a 14 rostlinných endemických druhů.
Město Hué, které patří ke kulturnímu dědictví UNESCO, se nachází na východním pobřeží Vietnamu a je omývané Jihočínským mořem. Město je známé především díky svým palácům, pagodám, hrobkám a chrámům, tedy bohaté historické stopě a také díky lokálním pochutinám. Typickým jídlem je polévka červené barvy bun bo, která zahrnuje rýžové nudle, hovězí maso, citronovou trávu a koření. Hué bylo od roku 1802 hlavní městem císařství dynastie Nguy?n. Během Vietnamské války však bylo mnoho staveb zničeno.
Citadela vietnamského města Hué stojí na břehu Voňavé řeky. S její výstavbou se začalo v roce 1805 a dokončení se datuje roku 1832. Za dob komunistické vlády, po válce ve Vietnamu začalo vše chátrat, avšak v posledních letech vláda investuje finance na údržbu místa. Citadela je jakési „město ve městě“, které je obehnáno hradbami. Dominantou je Vlajková věž měřící 37 metrů. Devět posvátných kanónů má symbolizovat ochránce paláce a království, nikdy neměly sloužit k boji a představují čtyři roční období a pět základních elementů. Císařské město se nachází uvnitř Citadely.
Neporušený komplex císařských hrobek se nachází ve vzdálenosti 2 – 16 km jihozápadně od Citadely ve vietnamském městě Hué. Město Hué bylo dokonce na začátku 19. století hlavním městem Vietnamu. Všechny hrobky mají dvě části – první je určena pro pohřební účely, druhá pro samotnou hrobku, ale ne v každé hrobce je scísař pochován. V každém komplexu najdete hradby, trojitou bránu, dvůr pozdravů, stély, pavilony, chrámy, zahrady, jezírka a samotnou hrobku. Místo bylo v roce 1993 prohlášeno Světovým kulturním odkazem pod ochranou UNESCO.
My Son jsou pozůstatky hinduistického chrámového komplexu, který byl postupně vybudován mezi 4. až 14. století krály Čamské říše. Chrámy byly zasvěceny hinduistickému bohu Šivovi. Komplex se nachází přibližně 60 kilometrů od vietnamského města Da Nang. Ruiny jsou zapsané na seznamu UNESCO a většina staveb byla postavena z červených cihel a pouze jediný chrám je kamenný.
Hoi An je krásné historické městečko umístěné v centrálním Vietnamu. Několik uliček a nábřeží lemují zachovalé domy, několik chrámů, muzeí a velký trh se zemědělskou produkcí. Od 14. stol. byl Hoi An důležitým obchodním střediskem jak Číňanů, tak i Japonců. Dnes je zapsáno mezi památky UNESCO.
Nha Trang je město nacházející se ve Vietnamu, které leží přímo u moře. Žije zde asi 360 tisíc lidí. Návštěvníkům nabízí údajně nejkrásnější záliv světa a turisticky oblíbená je 7 kilometrů dlouhá pláž. Mohou se zde věnovat řadě vodních i jiných sportovních aktivit či se mohou zúčastnit některých organizovaných výletů.
Ho Či Minovo Město se nachází ve Vietnamu. Dřívejší název města byl Saigon. Město zprvu dělá dojem západního velkoměsta vzhledem k množství reklam a světelných panelů. Mimo to se zde nachází pro návštěvníky i mnohá relaxační využití, a to v podobě kaváren, bank, restarurací a obchodních domů. Nachází se zde i zajímavé monumenty jako Palác sjednocení, Operní dům či Radnice Ho Či Minova Města.
Město Sapa se nachází v severním Vietnamu a pojí se k němu celá oblast pohoří. Nachází se zde terasovitá rýžová políčka, hora Dračí čelist (Ham Rong) nebo také jeskyně Ta Phin. V této oblasti se nachází i nejvyšší hora Vietnamu Fan si Pan (3 143 m.n.m.). Je tu opravdu bohatá a různoráda fauna a flóra. Nachází se zde i národní park.
Fan Si Pan či Fansipan je nejvyšší hora Vietnamu. Vrchol se nachází v nadmořské výšce 3143 m.n.m. Hora leží na severozápadě země, v provincii Lao Cai v pohoří Hoang Lien Son (Tonkinské Alpy). Výstup na horu trvá většinou 1-4 dny, což záleží také na meterologických podmínkách. V první části se nachází deštný prales, který přechází v bambusový porost, který převažuje až k vrcholu.
Po Nagar je champská chrámová věž založená před 781 př.n.l., která se nachází v horách Cú Lao ve Vietnamu nedaleko města Nha Trang. Věž je zasvěcená Yan Po Nagar, bohyni země. Po Nagar je 25 metrů vysoká.
Cu Chi je obrovská síť podzemních tunelů spojující části v Cu Chi, Vietnamu, a ještě větší síť tunelů, která protíná většinu země. Nachází se asi 70 kilometrů na sever od města Saigon. Tunely sloužily k mnoha účelům. Jak pro vojenské tažení za dob války ve Vietnamu a pro úkryt partyzánské osvobozenecké národní fronty, tak také jako komunikační a zásobující trasy, místo pro utajenou nemocnici, zásoby potravin a zbraní a zázemí pro četné partyzánské bojovníky. Původní délka tunelů byla přes 200 km, avšak dodnes se zachovalo "pouhých" 120 km.
Město My Tho se nachází v deltě Mekongu v jižním Vietnamu a má kolem 160 000 obyvatel. Bylo založeno v roce 1680 čínskýmu uprchlíky. My Tho je známé díky své nudlové polévce Hu Tieu My Tho. Je to také oblíbené místo pro výlet lodí na řece Mekong.
Can Tho je největší město v deltě Mekongu a říká se mu rýžové srdce Vietnamu. Město je ekonomické, kulturní a dopravním centrum regionu. Město je turisty známé díky svým plovoucím trhům s ovocnými specialitami jako je pomelo, liči, žakie, mango či durian.
Cat Ba je největší ostrůvek v zálivu Ha Long v severním Vietnamu a polovina jeho plochy je pokryta národním parkem, který patří na Seznam světového dědictví UNESCO. Na ostrově žije kolem 13 500 obyvatel. Nachází se zde laguny, pláže, jeskyně, korálové útesy či tropické lesy na pískovcovích základech.