Velká cesta Jižní Amerikou

Náročnost 3 Zážitkové zájezdy
  • 31 dnů
  • od 99 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 7 – 16 osob
10.9. - 10.10.2023
1arg23
99 990 Kč uzavřeno, průvodkyně: Ing. Martina Šmudlová

shrnutí

  • Záhadné gigantické obrazce v Nazce
  • Vodopády Iguaçu
  • Oblast solných pánví Salar de Uyuni
  • Plavba po jezeře Titicaca
Mapa trasy zájezdu Velká cesta Jižní Amerikou

program zájezdu

1. - 2. den
letecký přesun do Limy UNESCO (katakomby v klášteře San Francisco, Pizarrova hrobka, náměstí San Martin, bohémská čtvrť Barranco)

3. den
přejezd Panamerickou dálnicí na poloostrov Paracas (Centro de Interpretación, katedrála, pláž Roja, rybářská vesnice Lagunillas) 

4. den
lodní výlet k ostrovům Islas Ballestas (pozorování tučňáků, lachtanů a kormoránů), Pisco - prohlídka destilérie národního nápoje, laguna Huacachina uprostřed písečných dun (fakultativní jízda na buginách)

5. den
možnost letu nad záhadnými gigantickými obrazci v Nazce UNESCO, předincké pohřebiště v Chauchille se zachovalými mumiemi indiánů, noční přejezd do Cuzca

6. den
historické hlavní město Inků Cuzco UNESCO (náměstí Plaza de Armas, katedrála, klášter Santo Domingo, muzea, tržnice)

7. den
posvátné údolí Urubamby, Sacsayhuamán (obrovská pevnost), incké město Písac, poslední útočiště Inky v Ollantaytambu, cesta vlakem do Aguas Calientes

8. den
Machu Picchu UNESCO (ruiny nejslavnějšího inckého města skrytého hluboko v Andách), regenerace v termálních pramenech, návrat do Cuzca

9. den
přesun přes náhorní plošinu Altiplano a průsmyk La Raya (4318 m) do koloniálního města Puno, plavba po jezeře Titicaca na plovoucí rákosové ostrovy Islas Uros (možnost plavby na tradičních totorových člunech)

10. den
pohřební kamenné mohyly v Sillustani u jezera Umayo, přesun do bolívijského pohraničního městečka Copacabana

11. den
celodenní výlet na ostrov Isla del Sol (možnost pěšího přechodu ostrova)

12. - 13. den
nejvýše položená metropole La Paz (3627 m, koloniální památky, muzeum koky, tržiště čarodějnic), Valle de la Luna (údolí s měsíční krajinou a pouštní vegetací) a fakultativně výstup na vyhlídkovou horu Chacaltaya (5395 m), noční přesun do města Uyuni

14. den
okruh terénními vozy solnou pouští v oblasti Salar de Uyuni (vyschlé jezero ve výšce 3500 m, mohutné kaktusy, solné monumenty)

15. - 16. den
staré hornické a kdysi i nejbohatší město celé Jižní Ameriky Potosí UNESCO (4050 m, koloniální památky, stříbrné doly, mincovna, tržnice)

17. den
„Bílé město" Sucre UNESCO (mistrovská španělská architektura, kostely Santo Domingo a La Merced, katedrála a Arcibiskupský palác, Casa de la Libertad, Museo de Arte Indigena), noční přejezd do poklidného městečka Samaipata

18. den
největší petroglyf na světě a obřadní skála předinckých kultur El Fuerte UNESCO

19. den
výlet do národního parku Amboro (unikátní ekosystém mlžného lesa se stromovými kapradinami)

20. den
odjezd do Santa Cruz a dále nočním autobusem do Paraguaye po Trans-Chaco Highway

21. den
odlehlá kolonie menonitů ve Filadelfii uprostřed nehostinné pouštní krajiny

22. - 23. den
metropole Asunción (francouzská architektura, vládní palác, Casa Viola, Pantheon)

24. den
výlet na jezuitské misie Jesús a Trinidad UNESCO, prohlídka spojená s ochutnávkou v závodě na zpracování povzbuzujícího nápoje Yerba Maté v Bella Vista

25. den
přesun na trojmezí Praguaye, Argentiny a Brazílie do města Foz do Iguaçu na řece Paraná

26. den
druhá největší přehrada na světě Itaipú, výlet k vodopádům Iguaçu UNESCO z brazilské strany

27. den
celodenní návštěva Argentiny a národního praku Iguazú UNESCO (285 vodopádů, Ďáblův chřtán)

28. - 31. den
letecký přesun do Ria de Janeira (koloniální centrum, katedrála, radnice), výlet na Corcovado UNESCO (slavná socha Krista, jeden ze sedmi novodobých divů světa), lanovkou na Cukrovou homoli, koupání na plážích Copacabana a Ipanema, možnost návštěvy stadionu Maracaná, nebo chudinské čtvrti - favely, návrat do ČR                                                                      

Cena zahrnuje: letenku do Limy a zpět z Rio de Janeira včetně všech poplatků, přelet Foz do Iguaçu - Rio de Janeiro, zpáteční vlak na Machu Picchu, místní dopravu, výlet terénními vozy do solné pouště, výlet lodí po jezeře Titicaca, ubytování, snídaně a 2x stravu při nočních přesunech autobusem a služby průvodce.
Ubytování: 25x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje, většinou s příslušenstvím), 2x luxusní noční autobus, 2x místní noční autobus.
Doprava: minibus, terénní auto, taxi, loď, vlak.
Stravování: 25x lehká snídaně, 2x strava v nočních autobusech, oběd v poušti Salar, jinak individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: vstup na Machu Picchu 1300 Kč, 23x jednolůžkový pokoj 10000 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 2015 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 4061 Kč.

Cena nezahrnuje: přelet nad obrazci v Nazce cca 100 USD, vstupné cca 200 USD.

Poznámka: jedná se o cestovatelsky náročnější zájezd z důvodu pobytu ve vysoké nadmořské výšce v Peru a v Bolívii a několika dlouhých autobusových přejezdů. Povinnost očkování proti žluté zimnici.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Pěšky
  • Lodní doprava
  • Letecká doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Božena D. (2023)

Hodnocení zájezdu:

Byla to cesta skutečného poznání . Zájezd je opravdu zajímavý. Střídá se historie, současnost , příroda a neskutečné zážitky. I když je to opravdu náročný zajezd (CK na to upozorňuje předem).odvážim si domů nádherné vzpomínky a představu o jižní americe.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodkyně je milá, příjemná a obětavá. Jenom díky jejímu úsilí proběhlo vše hladce a bez problémů. V těchto zemích je to opravdu náročné aby vše klaplo. I přes několik velice problémových klientů byla Martínka vždy ochotná, milá a usměvavá. Obdivuji její trpělivost a profesionalitu. Marti velké díky. Gratuluji k takovým průvodcům.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Na cestě po Peru

Na cestě po Peru - ČT2, 2006

Lima

Průvodce hlavním městě Peru Limou, 2012

Nazca

Záhadné obrazce v Nazce, nationalgeographic, 2013

Cuzco

Článek o peruánském městě Cuzco, 2002

Historie Machu Picchu

Historie Machu Picchu, 2013

Vstup na Machu Picchu

Blog o cestě na Machu Picchu, 2012

Na cestě po jezeře Titicaca

Na cestě po jezeře Titicaca - ČT2, 2007

La Paz

Článek o bolivijské metropoli La Paz,

Salar de Uyuni

Největší solná pláň na světě Salar de Uyuni

Cestománie Bolívie

Cestománie Bolívie - ČT1, 2001

Cestování v Bolívii

Zkušenosti z cestování v Sucré a Potosí, 2010

El Fuerte

Článek o bolivijské pevnosti El Fuerte, 2009

Cestománie Brazílie

Cestománie Brazílie - ČT1, 2002

Corcovado

O výstupu na slavnou brazilskou horu Corcovado se sochou Krista, 2011

Vodopády Iguacu

Článek o největších vodopádech světa, 2012

Přehrada Itaipú

Článek o unikátní přehradě Itaipú, 2013

encyklopedie

Lima

Lima (Peru, Dreamstime) Lima je hlavní město Peru a je to druhé největší město na amerických kontintentech. Toto jihoamerické město leží v údolí řek Lurín, Chillón a Rímac. Díky tomu, že město bylo založeno španělskými kolonizátory, tak je ve městě cítit vliv španělské architektury. Historické město je dokonce zapsáno na seznamu UNESCO památek. Ve městě se nachází velká koncentrace muzeí a divadel. Turisticky velmi atraktivní jsou například katakomby v klášteře San Francisco a Pizzarova hrobka, nebo archeologické naleziště pyramid Panchacamac asi 40 kilometrů od města.

Nazca

Obrazec pavouka, Nazca (Peru, Shutterstock) Na jižním pobřeží Peru leží město a údolí Nazca, které je odvozeno od nazcké kultury. Ta převládala na území Peru asi 900 let , během nichž vzniklo několik podzemních akvaduktů a centrem kultury bylo Cahuchi. Město Nazca bylo založeno v 16. století Španěly. Velmi známé jsou pouštní obrazce tvořené světelnými liniemi, které jsou od roku 1994 součástí seznamu UNESCO památek.

Cuzco

Cuzco (Peru, Tereza Sikorová) Na jihovýchodě Peru leží hojně turisticky navštěvované město Cuzco. Město se rozkládá v pohoří And a bývalo to hlavní město Incké říše. Ve městě a okolí se nachází velmi zajímavých míst. Například komplex zdí Saksaywaman z roku 1100, na náměstí Plaza de Armas katedrála Santo Domingo či incký chrám Qurikancha. V okolním pohoří se tyčí socha Krista

Machu Picchu

Machu Picchu (Peru, Shutterstock) Ve výšce 2430 metrů nad mořem se asi 80 kilometrů severozápadně od Cuzca rozléhá v Andách incká citadela, snad nejslavnější turistická atrakce Peru, Machu Picchu. Toto bájné předkolumbovské město se začalo budovat okolo roku 1430 v dobách Incké říše a jeho hlavními stavbami jsou Chrám větrů, Citadela a Místnost vládců. Kromě toho že Machu Picchu figuruje na seznamu UNESCO chráněných památek, je také na seznamu novodobých 7 divů světa. 

Titicaca

vesnice na jezeře Titicaca (Peru, Dreamstime) Třetí největší jihoamerické jezero zabírá území států Peru a Bolívie. Titicaca je zároven nejvýše položené jezero, protože se nachází na náhorní plošine Altiplano v nadmořské výšce okolo 3800 metrů. Jezero dosahuje maximální hloubky až 281 metrů a je dlouhé 190 kilometrů. I přes vysokou nadmořskou výšku povrch jezera nikdy nezamrzá. Uvnitř jezera se nachází malebné ostrůvky Taquile, Uros, Amantani a další, které přitahují velkou turistickou pozornost.

La Paz

La Paz (Bolívie, Shutterstock) Ačkoliv je oficiálním hlavním městem Sucré, tak nejvyšším administrativním městem je La Paz. Sídlí zde vláda i prezident. Město se nachází ve výšce 3627 m.n.m. a bylo založeno španělskými kolonizátory v roce 1548. La Paz je známé svými koloniálními památkami. Za zmínku stojí například kostel sv. Františka, Metropolitní katedrála, vedle níž stojí Prezidentský palác či náměstí Murillo. Od roku 2014 se zde nachází lanovka, která spojuje města La Paz a El Alto.

Potosí

stříbrný důl, Potosí (Bolívie, Shutterstock) Město Potosí leží v jižní části Bolívie, v horách ve výšce 4050 metrů. Kdysi to bývalo opulentní a důležité město. Potosí bylo založeno v  roce 1546 Španěly a díky těžbě stříbra a drahých kovů to bylo jedno z nejbohatších měst. Nachází se zde koloniální památky, zbytky stříbrných dolů, mincovna, barokní kostely atd. Potosí je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Sucre

Sucre (Bolívie, Dreamstime) Na jihu Bolívie ve výšce 2810 m.n.m. leží oficiální hlavní město Bolívie Sucré. Přestože hlava státa i vláda sídlí v La Paz, v Sucré se zase nachází Ústavní soud. Město bylo založeno v roce 1538 a jeho historická část je zapsána na seznamu UNESCO. Ve městě můžete navštívit jednu z nejdůležitější budov v  zemi, Dům svobody, postavenou v roce 1621, kde Simon Bolívar napsal Ústavu a tím vznikla republika. Ve stejném roce byla postavena i národní knihovna. Dašlími zajímavými památkami je například Metropolitní katedrála, Palác arcibiskupa, budova Ústavního soudu či budova bývalého sídla vlády.

El Fuerte

El Fuerte (Bolívie, Dreamstime) Archeologické náleziště v El Fuerte se nachází v jižní části Bolívie. Kdysi to bylo náboženské obřadní místo lidu Chané v předkolumbijské době. Toto naleziště leží ve východní části bolivijských And. Kromě ruin chrámu jsou nedaleko i pozůstatky inckého města. Dokonce se zde nachází i zbytky arabsko-andaluské architektury, které pochází z dob, kdy okolí osidlovali Španělé. Tím, že toto unikátní místo spojuje 3 kultury, vysloužilo si v roce 1998 připsání na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Asunción

Pohled na palác Lopez, Asuncion (Paraguay, Dreamstime) Hlavní a největší město Paraguaye se nazývá Asunción a žije zde více než 2 miliony obyvatel. Asunción je jedno z nejstarších město na jihoamerickém kontinentě a říká se mu "Matka měst". Bylo založeno jako pevnost v roce 1537. Pro turisty jsou asi nejatraktivnější Národní Pantheon hrdinů, což je taková menší verze pařížské Invalidovny, kde je pohřbeno spoustu národních hrdinů. Dále pak Dům nezávislosti, kde byla vyhlášena nezávislost Paraguye, prezidentský Palác Lópes či muzeum Godoi.

Trinidad

Jezuitské ruiny, Trinidad (Paraguay, Dreamstime) Trinidad je zkrácený název pro bývalou jezuitskou redukcí (obcí) v Paraguayi. Tyto redukce byly stavěny misionáři na různých místech po celé Jižní Americe v 17. a 18. století. Trinidad byla jedna z posledních misií postavených v roce 1706 v údolí řeky Parany v těsné blízkosti hranic s Argentinou. Původně toto město obsahovalo náměstí, kostel, školu, muzeum a několik domů pro místní Indiány. Jezuité však byly po roce 1768 vyhnáni ze španělských kolonií, a tak i toto místo bylo zcela opušteno, kde později byli při hledání zlata zničeno. Zachovaly se však ruiny a pozůstatky města, které jsou dnes zapsány na seznam UNESCO.

Itaipú

Druhá největší přehrada na světě nese název Itaipú a leží na hranicích Paraguye a Brazílie. Přehrada své jméno získala po ostrově, který kdysi existoval v blízkosti. Itaipú se nachází na řece Paraně. Se stavbou přehrady se začalo v roce 1975. Je dlouhá necelých 8 kilometrů a vysoká 196 metrů. Vetšina vyprudokované energie jde spíš do Brazílie, především pak z ní žijou města Sao Paolo a Rio de Janeiro. 

Iguazú

Vodopády Iguazú (Brazílie, Shutterstock) Na řece Iguazu se nachází stejnojmenné vodopády, ležící na hranici dvou jihoamerických států, Brazílie a Argentiny. Vodopády jsou největší na světě. Dosahují výšky 82 metrů a voda teče asi 275 proudy dolů. V překladu znamená Iguazú "velká voda". K vodopádům se dá dojít ze dvou různých měst, a to argentiského Puerto Iguazú a brazilského Foz do Iguacu a jsou součástí dvou národních parků, které se staly UNESCO památkami

Rio de Janeiro

Socha Krista, Rio de Janeiro (Brazílie, Shutterstock) Rio de Janeiro je brazilské město, ležící na jihovýchodním pobřeží, kde ho omývá Atlantský oceán. Ve městě žije přibližně 11 milionů lidí. Část města je uvedena na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Rio bylo založeno Portugalci v roce 1565 a v roce 1763 se stalo hlavním městem Brazílie. V roce 1960 bylo však hlavní město přemístěno do Brasílie. Jednoznačnou dominantou města je 30 metrů vysoká socha Krista Spasitele na hoře Corcovado. Dalšími turistickými atrakcemi je například koloniální centrum, budova radnice, katedrála Candelária nebo nejslavnější pláž na světě Copacabana.

Corcovado

Asi nejslavnější brazilská hora se jmenuje Corcovado. Nejedná se však o nejvyšší horu země, ale na vrcholu se tyčí socha Krista Spasitele. Samostné Corcovado dosahuje výšky pouze 710 m.n.m a leží na území NP Tijuca Forest. Socha Krista byla dokončena v roce 1931, je postavena z mastku a bez podstavce měří 30 metrů. Tento symbol křesťanství se stal turistickou atrakcí číslo jedna v celé Brazílii a je to novodobý sedmý div světa. Z vrcholu hory je navíc nádherný výhled na celé Rio. Celá hora Corcovado je defacto velká čedičová koupule. 

Maracaná

Stadion Maracana, Rio de Janeiro (Brazílie, Dreamstime) Sportovní fanoušci a především ti fotbaloví si přijdou na své v Riu. Zde stojí asi nejslavnější fotbalový svatostánek - stadion Maracaná. Stadion má kapacitu pro necelých 80 tisíc návštěvníků. Maracaná byla postavena jako státní zakázka potom, co Brazílie vyhrála pořadatelství Světového šampionátu ve fotbale v roce 1950. Stadion byl otevřen těsně před šampionátem, kde probíhal zápas All Stars týmů místních s hráči Sao Paula. Od té doby je stadion využíván ke klubovým zápasům. V roce 2014 Brazílie opět hostila Světový šampionát ve fotbale.

Sluneční brána

Výhled na Machu Picchu ze Sluneční brány (Peru, Tereza Sikorová) Sluneční brána Inti Punku je součástí Machu Picchu. Vlastně to byla pevnost posvátného města. Kdysi to býval hlavní vchod do Machu Picchu. Sluneční brána je věnována bohu Slunce Intimu a leží ve výšce 2745 m.n.m. a převis z Machu Picchu je asi 290 metrů. Turisté mají možnost odtud vidět celou rezervaci a zažít východ slunce nad celým pohořím okolo Machu Picchu je nezapomenutelný zážitek.

Ollanaytambo

incké město Ollantaytambo (Peru, Shutterstock) Archeologické naleziště bývalého inckého města Ollantaytambo se nachází na jihovýchodě Peru, asi 60 kilometrů severozápadně od Cusca. Naleziště leží v nadmořské výšce 2792 m.n.m. bylo královské sídlo císaře Pachacutiho, který dobyl celou oblast a nechal toto město zbudovat. Dnes je to mímoto velmi oblíbeným turistickým místem. Kromě města, se zde nachází terasy, na nichž leží Sluneční chrám, Zeď šesti monolitů a Princezniny lázně.

Copacabana

Cerro Calvario, Copacabana (Bolívie, Dreamstime) Bolivijské město Copacabana se nazývá stejně jako nejslavnější pláž Brazílie. Město leží a západě Bolívie na hranicích s Peru v nadmořské výšce 3841 metrů u jezera Titicaca. Dominantou je svatyně bazilika madony Virgen de Copacabana, která je svatou patronkou Bolívie. Během války o nezávislost byla tto bazilika vyrabována a bylo ukradeno spoustů vzácných ornamentů a darů.

Salar de Uyuní

Salar de Uyuni (Bolívie, Mgr. Sylva Vltavská) Největší solná pláň na světě má název Salar de Uyuní a nachází se v Bolívii. Vznikla přeměněnou několika pravěkých jezer. Celá pláň je potažena solnou vstvou. Slaná voda je zde bohatá na lithium a v této oblasti se právě nachází 50-70% světových rezerv lithia. Na území pláně žijí plameňáci, bolivijské činčily, pes horský, andští kolibříci a andské husice a rostou zde obrovské kaktusy. 

Valle de la Luna

Valle de la Luna, San Pedro de Atacama (Bolívie, Shutterstock) Kromě pouštního údolí Valle de la Luna v Chille se ale stejnojmenné údolí nachází pár kilometrů od bolivijského hlavního města La Paz. Eroze zde omlela většinu hor a vytvořila vysoké jílové špičky. Díky tomu, že se různě mění minerálové složení hornin, tak se liší i zbarvení na jednotlivých stranách. Většina formací má běžovou až hnědou barvu, ale některé mají červený či tmavě fialový odstín. 

Sacsayhuamán

Citadela Sacsayhuamán leží u města Cuzca v Posvátném údolí v nadmořské výšce 3701 metrů a je zapsána spolu s Cuzcem na seznamu UNESCO památek. Části citadely byly postaveny už kolem roku 1100 za dob kultury Killke. Komplex byl v dobách Inků rozšířen, kdy byly postaveny velké kamenné zdi. 

Islas Ballestas

Islas Ballestas (Peru, Shutterstock) Skupina malých ostrůvků Islas Ballestas v Tichém oceánu patří Peru. Ostrovy jsou převážně tvořeny skalními formacemi a je to důležitá rezervace pro námořní ptáky jako terej modronohý či kormorán guánový. Kromě nich na ostrovech zástupci tuleně a tučňáka Humboldtova. Islas Ballestas jsou přístupné z města Paracas, odkud jezdí výletní lodě. 

Chauchilla

Pohřebiště Chauchilla (Peru, Tereza Sikorová) Hřbitov Chauchilla leží na jihu Peru nedaleko města Nasca. Toto pohřebiště je proslulé mumiemi lidí z předkolumbijské doby. Díky suchému klima v pouštích se tyto mumie perfektně zachovaly. Chauchilla byla objevena až ve 20. letech 20. století, ale nebyla využívána od 9. století. Toto místo je důležitým zdrojem kultury Nasca. Toto místo byla několikrát vyrabováno vykradači hrobů a kosti a ostatky mumií byly rozhozeny po okolí. V 90. letech začlo být toto místo chráněno a většina kostí byla navrácen na původních hrobů. 

Sillustani

Na břehu jezera Umayo na jihu Peru se nalézá pohřebiště Sillustani. Hrobky byly postaveny nad zemí. Jsou to stavby, připomínající věže, nazývané chullpas, kde jsou ostatky lidí Colla, které dobyli Inkové v 15. století. V stavbách byly pohřbeny celé rodiny, přestože nebyly společensky vysoko postavené. 

Pisac

V Posvátném údolí se na řece Willkanuta poblíž Cuzca nachází incké město Pisac. Město je proslulé svými pravidelné konanými trhy. Celé okolí je především známé inckýmu ruinami, které jsou oddělené hřebeny na několik částí. Nejznámnější jsou Inti Watana, které zahrnují Sluneční chrám, oltáře, lázně, slavnostní obřadní místo. Dále je velmi oblíbená citadela Qalla Q'asa.  

Islas Uros

Islas Uros, Titicaca (Peru, Shutterstock) Soustroví Uros tvoří přibližně 44 uměle vytvořených ostrůvků. Tyto ostrovy leží na jezeře Titicaca, asi 7 kilometrů od peruánského města Puno. Původně měly především obranný význam. Unikátní jsou ostrovy především v tom, jak byly vytvořeny, a to na rákosí, které roste na mělčině jezera. Na většině ostrovů se nachází strážní věže vyrobené z rákosí. Toto rákosí používají Urové na stavení přístřešků a lodí. Urové žijí převážně na ostrůvcích na jezeře Titicaca.

Santa Cruz

Na jihovýchodě Bolívie leží na řece Pirai významné město Santa Cruz. Toto město bylo založeno v roce 1561 a leželo původně o 200 kilometrů východněji, avšak v průběhu dalších let bylo několikrát stěhováno. Santa Cruz je jedno z nejrychleji rostoucích měst na světě a obchodně nejvýznamnější město v Bolívii. V okolí se nachází také NP Amboró, kde žijí například jaguáři či mravenečníci velcí. 

Filadelfie

Na západě Paraguaye je město Filadelfie, kde žije okolo 10 tisíc lidí. Toto městečko je poměrně mladé, protože bylo objeveno až v roce 1930 ruskými mennonity, kteří uprchli ze Sovětského svazu. Proto se o Filadelfii dodnes mluví jako o kolonii mennonitů. Pár kilometrů od města leží pamětní park Trebol, kde dnes především turisté kempují. 

Puno

Puno (Peru, Shutterstock) Puno je město, které leží na jihovýchodě Peru na břehu jezera Titicaca v nadmořské výšce 3830 m.n.m. Toto město bylo založeno roku 1668 a dnes je domovem pro přibližně 150 tisíc lidí.  Pro Puno je typickým folklórem hudba a tance, pořádají se tu různé karnevaly a oslavy. Ve městě můžete navštívi náměstí Plaza de Armas, kde se nachází barokní katedrála, nebo také se podívat na nejstarší městskou rezidenci Casa del Corregidor, která dnes funguje jako kavárna a tržnice s ručně řemeslnými výrobky.

Huacachina

Huacachina (Peru, Shutterstock) Na jihozápadě Peru uprostřed písečných dun leží laguna Huacachina. Jedná se vlastně o oázu uvnitř pouště, které se říká "oáza Ameriky". V laguně žije něco málo okolo stovky lidí. Podle legendy jezero vytvořila krásná místní princezna. Říká se, že když si sundávala šaty, aby se vykoupala, dívala se při tom do zrcadla a v něm uviděla ze zadu plížícího se lovce. Samým zaleknutím se rozhodla utéct, kdy po sobě zanechala pouze zrcadlo, kterí stačila proměnit v jezero.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative