Ostrovem Honšú za sakurami

Náročnost 2 Pohodové zájezdy
  • 15 dnů
  • od 78 990 Kč
  • Snídaně
  • skupina 8 – 15 osob
9.4. - 23.4.2023
1jan23
78 990 Kč uzavřeno, průvodce: Karel Starý

shrnutí

Cesta do Japonska na jaře – v období, které Japonci milují z celého roku nejvíc. V době, kdy kvetou sakury a lidé je obdivují při svátcích hanami. Kombinace přírody, historie i současnosti. Historické metropole Japonska – Nara, Kjóto, Kamakura i současné Tokio, Hirošima se stigmatem atomové bomby, přístav Jokohama, půvabný ostrov Mijadžima, nejobdivovanější japonský hrad v Himedži, zahrady v Okajamě, poutní Nikkó v Japonských Alpách („kdo neviděl Nikkó, neví, co je krásné…“), posvátný symbol země – sopka Fudži. Velkoměstské džungle Tokia a Ósaky v kontrastu s oázami klidu japonských zahrad a přírody. Ochutnávky japonských specialit… A samozřejmě sakury!

program zájezdu

1. - 3. den
letecký přesun z Vídně do Tokia (mrakodrapy v Šindžuku, vyhlídka na Tokio z Metropolitní radnice vysoké 243 m, blyštivá čtvrť barů, jídelen, divadel a „červených luceren“ Kabuki-čó), ochutnáme na úvod šabu-šabu?

4. - 6. den
šinkansenem pod Fudži (3776 m) do velkoměsta byznysu a jídla Ósaky (futuristický SkyBuilding, podzemní město Umeda, neonový bulvár Dótombori, Americká vesnice), možnost ochutnávky legendární i obávané delikatesy fugu, Himedži (Pevnost bílé volavky – čerstvě rekonstruovaný nejobdivovanější japonský hrad), nejvýznamnější historická metropole země Kjóto (zámek Nidžó šógunů Tokugawa, nejslavnější zenová kamenná zahrada Rjóandži, Zlatý pavilon), Východní Kjóto se starosvětskou čtvrtí divadel a gejš Gion - možnost návštěvy večerního programu s ukázkami tradiční japonské kultury (divadlo i hudba – bunraku, nó, čajový obřad, ikebana…), kulinářská ulička Pontočó, možnost večeře v suši baru s pojízdným pásem s talířky s pokrmy

7. - 8. den
první hlavní město Japonska Nara (chrám Tódaidži – největší dřevěná stavba světa se sochou Velkého Buddhy, chrámy a svatyně, park s 1200 jelínky šika, šintoistická svatyně Kasuga), magická svatyně tisíců torií FušimiInari, přejezd na západ do Okajamy (slavná zahrada Korakuen, jedna ze tří nejkrásnějších v Japonsku), historické Kurašiki (malebná oblast kolem vodního kanálu se zachovalými sýpkami a domy – muzei), cesta dále na západ Honšú do Hirošimy

9. - 10. den
lodí kolem ústřicových plantáží na posvátný ostrov Mijadžimu s opicemi a krotkými jelínky, svatyně Icukušima se slavnou „plovoucí branou“ torii, lanovkou či pěšky na horu Misen (530 m) - vyhlídky na Hirošimu a na Vnitřní moře s ostrůvky, ochutnávky místních specialit – ústřic a okonomijaki, Hirošima (Muzeum A-bomby, Mírový park, ruiny Průmyslového paláce UNESCO projektovaného Čechem J. Letzelem, Kapří hrad, zahrady Šukkei-en), šinkansenem přes Ósaku, Kjóto, Nagoju a pod Fudži zpět do hlavního města Tokia

11. den
národní park Nikkó v Japonských Alpách - velkolepá poutní svatyně Tóšógú s mauzoleem nejvýznamnějšího šóguna japonské historie Tokugawy Iejasu, možnost návštěvy bývalé luxusní rezidence císařské rodiny v níž byl během 2. sv. války ukrýván bývalý císař Akihito

12. den
na západ od Tokia do lázní Hakone a dále zubačkou a lanovkami na geotermální pole Ówakudani (za příznivé vulkanické situace) s bublajícím bahnem, fumaroly, sirnými jezírky a černými vajíčky v něm vařenými, plavba lodí po jezeře Aši s úchvatnými výhledy (bude-li přát počasí) na majestátní Fudži s bílou čepicí, stará celnice a cedry na historické cestě Tókaidó

13. den
středověká metropole a pacifické letovisko Kamakura (Velký Buddha, chrám Hasedera), Jokohama (vyhlídka z Landmark Tower vysoké 296 m - bývalého nejvyššího mrakodrapu Japonska, Čtvrť 21. století se zábavním parkem, čínská čtvrť)

14. - 15. den
Východní zahrady císařského paláce, most Nidžúbaši, Asakusa – chrám Sensódži, Nebeský strom – nejvyšší věž a druhá nejvyšší stavba světa vysoká 634 m,  volitelný program – obchodní čtvrť Ginza, kontroverzní svatyně Jasukuni, nákupy v „elektrickém městě“ Akihabara, popř. Tokijská věž (333 m), parky a muzea v Uenu, plavba po řece Sumidě, „břicho Tokia“ – rybí trh Tojosu, večeře u svatostánku sumo s exotickými i „kontroverzními“ delikatesami (tataráky z koně, velryby aj.), pro zájemce za příznivých okolností možnost návštěvy robotí restaurace s nezapomenutelnou bláznivou show, návrat do Vídně

Cena zahrnuje: zpáteční letenku z Vídně do Tokia včetně všech poplatků, místní dopravu, trajekt na ostrov Mijadžimu, lanovka a výletní loď po jezeře Aši (N.P. Hakone-Fudži), zubačka, ubytování se snídaní, český průvodce a informační materiály.
Ubytování: 12x tzv. business hotely (cca 2-3*) - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím a klimatizací.
Doprava: letecká včetně tax a poplatků, po trase vlaky (převážně vysokorychlostními expresy šinkansen), autobusy a MHD, trajekt na ostrov Mijadžimu.
Stravování: 12x snídaně (na japonský způsob).

Služby za příplatek: 12x jednolůžkový pokoj 10200 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 780 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1485 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 200 USD.

Poznámka: nástupní místo Vídeň!!! Posloupnost dnů programu se může měnit dle výskytu kvetoucích sakur (hanami) na základě klimatických podmínek. Opatření proti covidu: Očkované osoby nemusejí od 11. října 2022 překládat při vstupu do Japonska negativní výsledek PCR testu. Za očkované osoby jsou považováni cestující, kteří absolvovali tři a více dávek. U ostatních cestujících (kteří absolvovali dvě a méně dávek očkování) zůstává povinnost absolvovat před odletem PCR test.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Zdeněk R. (2023)

Hodnocení zájezdu:

Zájezd probíhal skvěle a hlavně rychle. Čtrnáct dní na Japonsko je asi málo.

Hodnocení práce průvodce:

Průvodce přátelský a v pohodě.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

encyklopedie

Tokio

Shibuya, Tokio (Japonsko, Dreamstime) Tokio je jedním z největších měst na světě. Leží na ostrově Honšú a je to hlavní město Japonska. V Tokiu žije více než 13 milionů obyvatel, ale celé metropolitní území čítá až 40 milionů obyvatel. Do roku 1868 se město jmenovalo Edo, poté se přejmenovalo na Tokio, což v překladu znamená "Východní hlavní město". Město snoubí moderní industriální architekturu, výškové budovy a zářízící tabule s nádhernou přírodou. 

Kjóto

Kjóto (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Japonské město Kjótó se nachází ve střední části ostrova Honšú. Dříve to bylo císařské hlavní měst více než sto let. Ve měste žije téměř 1.5 milionu lidí a město snoubí moderní i historické stavby. Nachází se v údolí Yamashiro, kde se nachází v okolí vrchovina Tamba. Nachází se zde až dva tisíce náboženských míst, různé paláce, zahrady a Kjótó je považováno za jedno z nejzachovalejších měst v celém Japonsku. 

Himedži

Himedži (Japonsko, Shutterstock) Jeden z nejzachovalejších středověkých hradů ve městě Himedži leží na ostrově Honšú v Japonsku. Byl zbudován ve 14. století. Kromě toho, že je hrad Národním kulturním pokladem, byl zapsán na Seznam světového dědictví. Himedži je turisticky nejnavštěvovanější hrad v Japonsku. Hrad byl postaven na vysokých kamenných základech, zdi hradu jsou bílé. Důležitý je matoucí labyrint cest. Ten vede k hlavní věži a je to obranný prvek hradu.

Hirošima

Hirošima a Průmyslový palác od českého architekta Jana Letzela (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Hirošima je japonské přístavní město, které spojuje ostrovy Honšú, Kjúšú a Šikoku. Význam slova Hirošima je "rovina v nížině". Město bylo založeno v 16. století. Proslulé se však stalo během 2. světové války. Po napadení Pearl Harboru svrhly na oplátku americké letky atomové bomby na Hirošimu a Nagasiki. V Hirošimě byl na památku této tragické události postaven Památník míru. Město se však vzpamatovalo a postavilo na nohy a dnes je Hirošima moderním kosmopolitním, rozvíjejícím se městem, které obývá asi 1 170 000 lidí.

Mijadžima

Brána torii u ostrova Mijadžima (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Ostrov Mijadžima, oficiálním názvem Icukušima je japonský ostrov v zálivu Hirošima. Je proslulý především díky šintoistické svatyni Icukušimě ze 6. století, která je památkou UNESCO. Nejznamější je pohled na červenou bránu, které se říká torii, která je při přílivu do poloviny ponořená ve vodě. Sama svatyně je také postavená ve vodě. Kromě této svatyně se na ostrově nachází ještě buddhistický chrám Daigandži.

Mt. Aso

kráter sopky Aso (Japonsko, Shutterstock) Japonská sopka Mount Aso leží na ostrově Kjúšú ve výšce 1 592 metrů nad mořem v národním parku Aso Kuju. Je to největší činná sopka v celém Japonsku. V sopce je krátér, kaldera, která je jedním z největší na světě. Nejvyšší bod sopky se nazývá Mount Taka. Dnes je park mnohem přístupnější veřejnosti, protože ke kráteru byla vybudována silnice a parkovat je možné nedaleko. Kromě toho se zde nachází i termální prameny.

Nagasaki

Nagasaki bylo spolu s Hirošimou za druhé světové války téměř celé zničeno díky americkému svržení atomové bomby. Je to přístavní město na ostrově Kjúšú. Žije zde méně než půl milionu obyvatel. Místo bylo objeveno Portugalci a ti zde začali dovážet a vyvážet zboží a obchodovat s Čínou. Nachází se zde křesťanské kostely a kláštery díky evropskému vlivu. 

Ósaka

Hrad Osaka (Japonsko, Dreamstime) Třetím největším městem v Japonsku je Ósaka, která leží na ostrově Honšú. Kdysi bylo město jedním z nejdůležitějších obchodních center a tento statut zůstal městu dodnes. Žije zde přes 2,6 milionů obyvatel. Ósáka se soustředí na chemický, petrochemický a ocelářský průmysl. V minulosti se město jmenovalo Naniwa.

NP Hakone

NP Hakonec je jedna ze čtyř oblastí ještě většího systému, a to NP Fudži-Hakone-Izu. Celý park se rozkládá na ostrově Honšú v Japonsku. Centrem všeho je nádherného jezero Aši a další součástí parku jsou botanické zahrady. Zároveň se zde nachází stejnojmenné město, které je známé jako rekreační oblast, kde se nachází mnoho termálních pramenů a je obklopeno nádhernou přírodní scenérii korunovanou horou Fudži. Oficiálně je Hakone klasifikováno jako geopark UNESCO.  

Nikkó

Nikkó (Japonsko, Shutterstock) Horské město Nikkó leží na ostrově Honšú asi 140 kilometrů od hlavního města Tokia. Nachází se zde pamětihodnosti UNESCO jako šintoistická svatýně Tóšógú, svatyně Futarasan pocházející z 8. století či buddhistický chrám Rinnódža, u kterého se nachází krásná zahrada Šójó-en.

Kamakura

Velký Buddha, Kotokuin, Kamakura (Japonsko, Shutterstock) Na ostrově Honšú v Japonsku se nachází v prefektuře Kanagawa město Kamakura. Leží asi 50 kilometrů jihozápadně od Tokia. Ve městě žije přibližně 175 tisíc obyvatel. Oblíbenou destinací se Kamakura stala kvůli svým četným buddhistickým chrámům a pláži. Nachází se zde i druhá největší bronzová socha Buddhy (Amitábhy - Buddhy neomezeného světla). Ve městě se koná hodně festivalů, kterých se většinou účastní spíše místní. Typickým znakem města jsou jagury, což jsou uměle vytvořené jeskyně, které sloužili jako hrobky. 

Fudži

hora Fudži (Japonsko, Mgr. Hana Dušáková) Nejvyšší hora Japonska nese název Mount Fudži, nebo také jenom zkráceně Fudži. Hora leží v národním parku Fudži-Hakone-Izu na ostrově Honšú. Vrchol tohoto aktivního vulkánu dosahuje výšky 3776 m.n.m. Tuto posvátnou horu obklopuje pět jezer, ale v okolí můžete také navštívit termální prameny, vodopády a jeskyně. Fudži bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO. 

Nara

Nara (Japonsko, Shutterstock) Japonské město Nara se nachází v centrální části ostrova Honšú. Toto historické město bylo v 8. století hlavní město Japonského císařství, ale neslo název Heij?-ky?. Ruiny císařského paláce Heij? jsou zde stále k vidění. Moderní město Nara bylo vyhlášeno v roce 1898. Dnes žije ve městě 360 tisíc lidí. Ve měste se nachází nespočet památek, a proto je Nara zapsaná na seznamu UNESCO. Nachází se zde buddhistické chrámy, šintoistické svatyně, již zmiňovaný palác Heij? či zahrady Isui-en.

Okajama

Na západě ostrova Honšú se nachází město Okajama, kde žije okolo 715 tisíc lidí. Dominantou města je místní hrad, který původně pochází ze 16. století, ale po válce musel být obnoven. Druhou důležitou atrakcí města je další z nejslavnějších japonských zahrad Koraku-en. Výstavba zahrad započala již v roce 1700, ale trvalo několik desítek let, než zahrady získaly dnešní podobu.  

Jokohama

Druhé největší město Japonsko Jokohama leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Honšú. Ve městě žije přes 3.7 milionů lidí. Jokohama je i významný přístav, jelikož byl vlastně jako první otevřen pro zahraniční obchod. Ve městě se nachází i několik turistických atrakcí. Navštívit můžete například zahrady Sanskeien, chrám Shomyoji, zábavný park Ramen, který reprodukuje ulici z 50. let a dašlí.

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative