Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 2. den letecký přesun do Casablanky a přejezd do Středního Atlasu do horského střediska Ifrane (přesný časový harmonogram bude záležet na konkrétních časech letů a zejména příletu do Maroka)
3. - 5. den třídenní treking ve Středním Atlasu: prohlídka vodopádů v blízkosti Zawit Ifran, cesta cedrovými lesy s pozorováním makaků, přechody pastvin a setkávání s kočovnými Berbery, jezera Bouifaghriwn, Wiwan a Azigza, údolí Ait Atman, průsmyk Boumzil, horské berberské vesnice
6. den přejezd do pohoří Džebel Saghro: průjezd kaňonovitým údolím řeky Ziz, Sahara, první palmové oázy a opevněné hliněné kasby - typické marocké pouštní stavby
7. - 9. den třídenní treking v pouštním pohoří Džebel Saghro: cesta přes území kmene Atta, malé oázy s mandloňovými stromy, výstup na vrchol Kwawch (2500 m) s výhledy do údolí Dadés a na pohoří M´goun, mimořádné naleziště minerálů Igli, průchod kaňonem Afourar, půvabná vesnice Bab n´Ali obklopená skalními věžemi vysokými až 60 metrů, uskupení erodovaných skal a nomádské osady v oblasti Tamazirt, cíl ve vesnici Assak, odpolední přejezd do Antiatlasu s krátkou zastávkou v pouštním městě Ouarzazatte, údolí řeky Draa
10. - 12. den třídenní treking v Antiatlasu v horské oblasti Sirwa: unikátní vulkanický masiv s neobvyklými opevněnými vesnicemi, kraj pěstování šafránu, nástup údolím přes několik berberských vesnic s terasovitými políčky ječmene a pšenice do sedla Idoughagh, výstup na Džebel Sirwa (3305 m), panoramatické výhledy na Vysoký Atlas, přechod sedla Azwou (2450m), sestup přes zelené pastviny, spektakulární pohledy na vulkanická skaliska Aziwane
13. den dopolední krátká túra, sestup do vesnice Amssine; přejezd do Vysokého Atlasu přes nejvyšší silniční sedlo Maroka Tizi´n Tichka (2260 m), nocleh v Imlilu na úpatí masivu Džebel Toubkal
14. - 15. den výstup na nejvyšší horu severní Afriky Džebel Toubkal (4167 m): zprvu obydlenou krajinou mezi horskými osadami údolím Aghigha, v závěru už pouze horskou divočinou, nocleh na chatě Neltner; závěrečný výstup suťovištěm a sněhovým polem, sestup stejnou cestou; večerní dojezd do Marrákeše
16. - 17. den celodenní prohlídka bývalého královského města Marrákeš (paláce Al Bahia a Badi, muzeum Dar si Said, madrasa Ben Júsuf, Saadské hrobky, exotické náměstí Djamma el Fna s kouzelníky, zaklínači hadů a mnoha neodbytnými makaky, stará medína a dlouhé zastřešené ulice se souky), odjezd na letiště, návrat do ČR
Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Maroka včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, muly pro přepravu vašich zavazadel, stravování, služby místního a českého průvodce a cestovní pojištění. Ubytování: 10x kempování v horách (stany, kuchyni, jídelní stan, záchod a další vybavení pro táboření poskytuje partnerská cestovní kancelář), 4x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 1x vysokohorská chata. Doprava: pronajatý minibus. Stravování: 15x snídaně, 13x oběd a večeře.
Cena nezahrnuje: spropitné mulařům, kuchařům a průvodci při trekingu a vstupy v Marrákeši cca 140 EUR.
Poznámka: zájezd je určen pro každého s dobrou fyzickou kondicí. Jde se na lehko, těžší zavazadla a stany během treku přenášejí muly. K pěším trasám však neexistuje alternativa, s výjimkou výstupu na Toubkal. Treky v prvních třech horských oblastech nejsou obtížné, výstup na Džebel Toubkal a následný sestup je dlouhý a namáhavější. Délka denních etap bude 5 - 7 hodin chůze, přechod Džebelu Sirwa bude trvat cca 8 hodin. Výstup na vrchol Toubkalu lze individuálně nahradit krásnými výlety s lehkou turistikou v okolí vesnice Imlil. Místo ubytování na vysokohorské chatě budete bydlet v Imlilu.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Článek o marockém městě Casablanca od průvodkyně Kataríny Maruškinové, 2015
Článek o pohoří Středního Atlas, odkud kam se táhne a co zde naleznete, 2016
Objektiv marocká kuchyně - ČT1, 2016
Objektiv Vysoký Atlas - ČT1, 2015
Cestopis z oblasti Vysokého Atlasu s návštěvou Marrakéše, hedvabnastezka, 2010
Blog z putování po národním parku Toubkal, aneb vlastní zkušenosti cestovatelů, 2014
Město Casablanca proslulé stejnojmenným filmem z roku 1942 v hlavní roli s Humphrey Bogartem a Ingrid Bergmanovou je město ležící na severozápadě Maroka. . Město je největším hospodářským, ekonomickým a kulturním střediskem státu. Ve měste je vysoce rozvinutý textilní, kožedělní a potravinářský průmysl, sídli zde Oceánografický institut a figuruje také jako základna Královského námořnictva Maroka. Dominantou města je mešita Hassana II., tyčící se na skalnaté plošině nad mořem.
Západomarocké město Marrakéš je spolu s Fésem, Rabatem a Meknesem královské město. Žije zde asi 930 tisíc lidí. Město bylo založeno v roce 1062. Ve 12. století bylo vybudováno spoustu mešit, spoustu budov z čeveného pískovce, díky čemuž Marrakéš dostal název Červené město. Vě městě se nachází paláce a nejrůznější muzea, což znamená, že město je turisticky velmi atraktivní.
Město Ouarzazate leží uprostřed Maroka v nadmořské výšce 1151 metrů. Na jihu města se nachází poušť. V Ouarzazate žiji Berberové. Toto město se proslavilo především velkým počtem filmům, které zde byly natočeny jako například Lawrence z Arábie, Gladiátor, Království nebeské a spousta dalších. Nachází se zde kasbahy, čili hliněné pevnosti.
Džebel Toubkal je nejvyšší vrchol Maroka a zároveň i celé severní Afriky. Tyčí se do výšky 4167 m.n.m. na jihozápadě Maroka. První evropský výstup na Toubkal pamatuje v roce 1923. V léte může být hora velmi suchá, v zimě zas je pokrytá sněhem a ledem a může dojít k lavinám.
Pohoří Středního Atlasu se rozkládá v Maroku jako součást Atlasu. Jih pohoří je oddělen od Velkého atlasu řekami Mulújou a Um-er-Rbiou. V této oblasti žije magot bezocasý. Celé pohoří se táhne na severovýchodě země asi 350 kilometrů. V horách žijí v malých osadách berberské kmeny. Nejvyšším vrcholem je Džebel Bou Naceur.
Marocké město Ifrane leží v pohoří Středního Atlasu na severu zěmě. Ifrane se tyčí ve výšce 1665 m.n.m. a z berberštiny je název města překládán jako jeskyně. Moderní město bylo vybudováno v době francouzského protektorátu ve 20. letech 20. století jako zahradní město. Ve měste žije asi 75 tisíc lidí.
Ve Vysokém Atlasu se jihozápadně od města Ouarzazate nachází pohoří Džebel Saghro, které dosahuje výšky až 2712 m.n.m. Celé pohoří se táhne v délce 320 kilometrů. Ukrývají se zde tradiční berberské kmeny. V některých koutech se nachází jeskynní malby.
Antiatlas nebo také Malý Atlas je pohoří táhnoucí se 670 kilometrů na severozápadě Maroka. Na jihu toto pohoří hraničí se Saharou. Nejvyšší vrchol tohoto pohoří je Džebel Sirwa, který je v nadmořské výšce 3304 metrů. Na nejméně suchých místech rostoe rozmarýn, tymián či argan či marocký citron.
Džebel Sirwa je stratovulkán, nejvyšší hora Antiatlasu. V okolí se nachází nekonvenční opevněné vesnice a pěstuje se zde šafrán. Džebel Sirwa dosahuje výšky 3305 m.m.m. a leží v centru Maroka.
Vysoký Atlas je pohoří, které se rozkládá ve středu Maroka a táhne se až ka marocko-alžírským hranicím na východě. Nejvyšším vrcholem je Džebel Toubkal, který měří 4 167 m.n.m. a zároveň je jak nejvyšším vrcholem Maroka, tak i celé Severní Afriky. Tento vrchol se nachází v NP Toubkal. Pohoří dělí Saharu od Středozemního moře. Díky vysoké nadmořské výšce je možné zde provádět různé zimní sporty.
Imlil je malá vesnička v pohoří Vysokého Atlasu v Maroku. Díky své unikátní pozici je vesnička centrem horského turismu a právě odsud drtivá většina začíná svou cestu ne nejvyšší horu Džebel Toubkal. Před tím než se zde rozmohl turismus, tak byla vesnička známá díky produkci vlašských ořechů, třešní a jablek. V Imlilu byl částečně natočen i film Sedm let v Tibetu.