Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 3. den letecký přesun na ostrov São Miguel do hlavního města Ponta Delgada (historické centrum, muzea, chrámy, kostely), dvě sousedící kráterová jezera Sete Cidades (jedno azurově modré, druhé smaragdově zelené), termální bazénky, minerální prameny a horká vřídla ve městě Ribeira Grande, jezero Lagoa do Fogo v kráteru vyhaslé sopky s úchvatnými výhledy, městečko Furnas (horké prameny, gejzíry, léčivé bahno, botanická zahrada) a čajové plantáže v Gorreaně
4. - 5. den přelet na ostrov monumentů, pevností, klášterů a starobylých domů s barevnými fasádami Terceira, prohlídka města Angra de Heroismo (historické centrum, barokní palác Bettancourt, pevnosti São Sebastiao a São Joao Baptista, minipoloostrov Monte Brasil), přístavy São Mateus a Doze Ribeira, výhled ze Serra de Santa Bárbara, koupání v přírodních bazénech vulkanického původu, muzeum vína v Biscoitos, lávová jeskyně Algar do Carvao a vulkán Guilherme Moniz
6. - 7. den přelet na ostrov São Jorge, přístav Velas (staré město, úzké uličky, obchůdky, domy s tepanými balkóny), návštěva nejstarší výrobny sýrů v Portugalsku, pěší výlet pod nejvyšší horu ostrova Pico da Esperanca (1053 m) s mimořádnou vegetací do Faja da Caldeira a dále k pobřeží do Faja dos Cubres (nejkrásnější trek na Azorech s úchvatnými výhledy), večer odjezd trajektem na ostrov Pico
8. - 9. den nejmladší a nejdramatičtější z Azorských ostrovů s nejvyšší horou celého Portugalska - Ponta de Pico (2351 m), sopečné skalní formace, černá láva, úrodné vinice rodící delikátní víno Vinho do Pico (možnost ochutnávky), staré domy z přírodního kamene, fakultativně výlet lodí s možností pozorování velryb, nebo plavání s delfíny, přesun trajektem na ostrov Faial
10. - 11. den „modrý“ ostrov Faial, kosmopolitní město Horta (rozmanitá architektura, přístav, nádherné výhledy na ostrov Pico), vyhlídka Mirante de Estrada da Caldeira, nejvyšší vrchol ostrova Cabeco Gordo (1043 m), nová část ostrova vzniklá sopečnou erupcí Ponta dos Capelinhos, koupání v termálech ve Varadouro, černá pláž Baia da Ribeira, návrat do ČR
Cena zahrnuje: zpáteční letenku na Azory včetně všech poplatků, přelety a trajekty mezi ostrovy, místní dopravu, ubytování se snídaní a služby průvodce. Ubytování: 10x hotel nebo penzion (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Doprava: pronajatý minibus, autobus, trajekt, MHD. Stravování: 10x snídaně, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: výlet lodí na pozorování velryb cca 75 EUR, vstupné cca 100 EUR.
Poznámka: zájezd lze spojit se zájezdem na Madeiru v termínu 24.8. - 10.9. Více informací na www.alvarez.cz.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.
Spousta zážitky, výborná průvodkyně
Erudo ana, příjemná, zkratka na svém.mustě
Zájezd celkově naplnil mé očekávání.
Vladimír Sojka patří ke schopným průvodcům.
Zájezd se mi celkově líbil. V krátkém čase jsme toho viděli hodně na 5 ostrovech. Myslím, že by zájezdu prospělo zjednodušení programu, méně zastávek a delších, hlavně vycházek v překrásné přírodě. Tedy vynechat některá místa, obdobné kostely i obdobné vyhlídky. Je však pravda, že každý má jiné představy. Také by bylo vhodné, aby byl katalog podrobnější, včetně náročnosti a délky vycházek/túr. Program by měl být vymezen také s ohledem na konkrétní dny, např. neplánovat návštěvu výrobny sýrů na neděli, když je jasné, že bude zavřeno. Vymezení denního programu od 9 do 17h je dosti omezující, chtělo by to mít smlouvu s místním dopravcem aspoň do 18h, raději 19h. Jsem moc rád, že byl vyhrazen celý den pro výstup na Ponta do Pico. Měli jsme štěstí na počasí i kolektiv, který se sešel.
Komentář CK: Dobrý den, děkujeme za váš komentář, probereme s partnerskou CK Nomád, program zájezdu je v jejich gesci.
Podle mě se v této lokalitě velmi dobře orientuje. Zkušený a dobrý průvodce a dokáže dobře improvizovat řešení, např. když nepřijelo auto na letiště nebo program navíc „bull fighting“.
Zájezd jsme si vybrali zejména proto, že jsme navštívili 5 azorských ostrovů a program byl výborný.
Mohl lépe informovat o náročnosti pěší túry - jednalo se o extrémně náročný sestup po rozbahnělé a kamenité cestě. Jinak organizace a výklady byly perfektní.
Zajimavý program,jen doplnit náhradní program při neúčasti většiny skupiny na akci-např.pozorování velryb-už jsem viděla na N.Zélandu a Islandu.
Dobrý,jen při ubytování starších klientu respektovat věk a v hotelích bez výtahu ubytovávat v přízemí - ne ve 4.patře - 64schodů, mladší a zdatnější ubytovával v přízemí.
Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.
Cestománie Azorské ostrovy - ČT1, 2003
Článek o Azorských ostrovech, 2011
Kompletní souhrn užitečných informací pro batůžkáře, 2015
Informace k Azorským ostrovům, 2004
Azory: ráj z lůna pekelného - novinky.cz, 2007
Azory – samota uprostřed oceánu - ekolist.cz, 2010
Na ostrově Sao Miguel se nachází hlavní město Azorských ostrovů. Ve městě žije asi 70 tisíc lidí. Toto město bylo založeno v 15. století, ale status města získalo až kolem roku 1546 od krále Jana III. Portugalského. Mezi zajímavé budovy města patří například kostel Jezuitské koleje nebo historická brána Portas da Cidade.
Oblast Sete Cidades je považována za jednu z farností města Ponta Delgada. Nachází se uprostřed obrovského vulkanického kráteru, kterému se říká také Sete Cidades. Najdete tu dvě sousedící kráterová jezera, která se ale jednotně označují Blue Lake. Jedno je však azurově modré a druhé smaragdově zelené. Kromě toho se v oblasti nachází i Kostel svatého Mikuláše.
Kráterové jezero Lagoa do Fogo leží uprostřed ostrova Sao Miguel uvnitř vyhlaslé sopky Água de Pau Massif. Jezero je dlouhé 3 kilometry a dosahuje maximální hloubky 30 metrů. Lagoa do Fogo leží v nadmořské výšce 580 metrů nad mořem. Od západu k jihu je kráter pokryt především křovinami, zatímco vegetace na severu a východě je mnohem hustší a pokrytá lesy.
Městečko Furnas je farnost na ostrově Sao Miguel. Furnas leží v nejvýchodnější ze tří aktivních sopek. Díky sopečné činnosti se v oblasti nachází gejzíry, léčivé bahno, termální prameny a botanické zahrady. Dříve v údolí byla hlavní produkce zaměřena na med a vosk, dnes jsou to předevší luštěniny a pšenice.
Na azorském ostrově Terceira se nachází město Angra, které figuruje na seznamu UNESCO. Město bylo založeno v druhé polovině 15. století. Angra v minulosti působila jako vyhnanství a útočiště několika významných osobností. V roce 1980 zasáhlo město zemětřesení, které poškodilo historické centrum a další místa na ostrově. Následující 4 roky probíhala přestavba a obnovení některých budov. Dominantou města je Staré náměstí.
Lávová jeskyně Algar do Carvao leží ve středu ostrova Terceira. Jeskyně je hluboká 90 metrů a dlouhá 100 metrů a je přímo spojená s kráterem sopky Guilherme Moniz. Algar do Carvao leží v nadmořské výšce 583 metrů a je pozoruhodnou ukázkou unikátních mineralogických vlastností krápníků.
Na Azorském ostrově Sao Jorge leží na jižním pobřeží město Velas. Je to jedno z nejstarších obydlených míst na ostrově. Město je proslulé především díky starému městu, úzkým uličkám či obchůdkům. Velas zdobí domy s tepanými balkóny a městská brána z 18. století. Na jihozápadním pobřeží se nachází ruiny starého mlýna.
Jeden z nejkrásnějšíh treků celých Azor najdete na ostrově S?o Jorge a jmenuje se Faja dos Cubres. Faja je typ půdy, který vznikl ze sesuvu půdy a lávového proudu, které se naprosto běžně objevují jako součásti útesů. Z těchto útesů je pak nádherný pohled na moře. Několik budov, které stály v této oblasti zničilo zemětřesení z roku 1980.
Nejvyšší hora Portugalska leží na Azorských ostrovech a jmenuje se Ponta do Pico. Její vrchol se tyčí v nadmořské výšce 2351 metrů. Tento stratovulkán se na ostrovech opravu vyjímá, protože má dvojnásobnou výšku než jakýkoliv jiný vrchol. Poslední sopečná činnost zde byla zaznamenána v 18. století.
Portugalský ostrov Faial leží v Atlantickém oceánu a patří k Azorským ostrovům. Nejvyšší vrchol ostrova se nazývá Cabecao Gordo ve výšce 1043 m.n.m. Celý ostrov je vulkanický, ale zároveň je blízko oddělování Severoamerické a Euroasijské tektonické desky. Ostrov může být považován za nejzápadnější místo Evropy. Na ostrově se nachází nádherná historická i moderní místa a příroda, což ročně naláká velké množství turistů, okružních plaveb či jachet, aby se na tomto ostrově zastavili.
Na západě Azorských ostrovů se nachází město Horta, ve kterém žije asi 15 tisíc obyvatel. Horta byla poprvé osídlena již v roce 1467, ale oficiální status města získala až v roce 1833. V tomto kosmopiltním městě byste našli jak rozmanitou architekturu, tak také přístav či zajímavé výstavy. Jednou takovou je výstava vulkánů v Regionálním muzeu Horta, kde se nachází fotografie všech erupcí, které se děly na Azorských ostrovech.
Nejvyšší horou ostrova Faial je Cabecao Gordo. Jedná se o stratovulkán, který dosahuje výšky 1043 m.n.m. Pokud je slunečno a obloha je čistá, tak je z vrcholu vidět na další ostrovy. Hlavní sopečný komplex, ze kterého vznikly všechny Azorské ostrovy je starý asi 410 tisíc let. Poslední erupci Cabaceo Gordo zažilo v roce 1958.