Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 3. den letecký přesun do Windhoeku (Stará pevnost, luteránský kostel Christuskirche, Inkoustový palác - dnešní budova parlamentu), odjezd na jih k poušti Kalahari do oblasti města Mariental, fakultativně možnost pozorování zvěře z aut pří zapadu a východu slunce (gepardi, antilopy, dikobrazi)
4. den přejezd do národního parku Fish River Canyon (druhý největší kaňon na světě, až 550 m hluboký a 160 km dlouhý), zastávky a kratší procházky na vyhlídkách
5. - 6. den přesun do tzv. "brány Sesriemu", vstupní místo do národního parku Namib-Naukluft (až 400m vysoké písečné duny, pozoruhodné pouštní druhy živočichů a rostlin včetně vzácné Welwitschie mirabilis dožívající se až 1 000 let), solná pánev Sossusvlei, procházka nejfotogeničtějším místem Namíbie mezi dunami a po vyschlé pánvi Dead Vlei (Mrtvé údolí) se zbytky stromů, Duna 45, fascinující „měsíční krajina“ kaňonu Sesriem
7. - 8. den překročení obratníku Kozoroha a přes průsmyky Gaub a Kuiseb přesun do zátoky Walvis Bay (pozorování plameňáků a kormoránů), malebný přístav Swakopmund při ústí vysychající řeky Swakop (německá koloniální architektura, muzeum, odpočinek na nádherných plážích, fakultativně výlet do laguny Sandwich Harbour, kitesurfing, čtyřkolky)
9. den cesta podél Pobřeží koster s vraky ztroskotaných lodí při pobřeží, průjezd náhorní plošinou Brandberg s nejvyšším vrcholem Königstein (2606 m), 3 000 let staré skalní kresby zvířat v Twyfelfonteinu a magická příroda Damaralandu
10. - 11. den návštěva domorodé vesnice kmene Himba (holá těla a vlasy žen potřené červenou hlinkou), Andersonovou bránou vstoupíme do národního parku Etosha ve vyschlé, 130 km dlouhé a 50 km široké solné pánvi s unikátní flórou a faunou, denní i noční pozorování divokých zvířat (lvi, leopardi, sloni, nosorožci, žirafy, zebry)
12. - 14. den největší meteorit na světě Hoba (váha 60 tun), tržnice s řemeslnými výrobky Okahandja, přesun do hlavního města Windhoek a návrat do ČR
Cena zahrnuje: letenku do Windhoeku a zpět včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování, 1x safari v NP Etosha, vstup do NP Namib-Naukluft a Etosha, návštěva kmene Himba a služby průvodce. Ubytování: 11x v hotelu nebo bungalovu/chatě (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Doprava: minivan, minibus, safari auta. Stravování: 11x snídaně, 2x večeře, jinak individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: namibijské vízum, vstupné cca 200 EUR, fakultativní výlety a aktivity.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Fish River Canyon je druhý největší kaňon na světě po Grand Canyonu ve Spojených státech amerických. Kaňon je široky a hluboký shodně 550 m a je součástí NP Richtersveld. Tento kaňon je starý přibližně 500 milionů let a vznikl vodní erozi řeky Fish River a díky pohybům zemské kůry. Hledali byste ho v africkém státě Namibie. Na konci kaňonu je také možné spatřit termální prameny.
Hoba je největší nalezený meteorit v jižní Africe vážící asi 60 tun. Je to tak nejtěžší nalezený meteorit na Zemi. Byl odhalen zcela náhodně v roce 1920 na jedné namibijské farmě a předpoklad dopadu je zhruba před 80 000 lety. Meteorit je tvořen z více než 3/4 železem a pak niklem.
Namibijský národní park Etosha má pověst jednoho z hlavních útočišť pro divokou zvěř. Návštěvníci se zde mohou setkat například s antilopami, zebrami, gazelami, žirafami, lvy. Možné je zahlednout ale i pakoně, hyenu, nosorožce, či kudu. Park byl na začátku 20.století největší světovou přírodní rezervací. Dnes již park z politických důvodů přišel o více než 2 třetiny své rozlohy, přesto se jeho zbytek skládá z lesnaté krajiny Mopani, stepních pastvin, solné pouště a akácií. Etosha v jazyce Sanů znamená „Velké bílé místo“.
Na západním pobřeží afrického kontinentu leží na jihu namibijské město Swakopmund. Toto město je známým přístavem a leží v poušti Namib. Je to především oblíbeným turistickým cílem zhlediska pláží a německé koloniální architektury. Z toho důvodu se zde mluví německy.
Namib-Naukluft je národní pak v Namibii nacházející se v poušti Namib a pohoří Naukluft. Vzhledem k povrchu parku se se slony zrovna nepotkáte, ale nachází se zde hadi, gekoni, hmyz, hyeny nebo šakaly. Národní park byl vyhlášen v roce 1979. V parku se nachází tzv. 500 let mrtvé stromy, které díky suchu a žádnému zdoji vody vyschly.
Pánev Sossusvlei se nachází v Namibii, v jižní části pouště Namib a je součást NP Namib-Naukluft. Je tvořená solí a hlínou, obklopená vysokými červenými písečnýmu dunami, které jsou pro oblast typické a mají různá jména (např. Velký taťka, Duna 45, atd.).
Sesriem je kilometr dlouhý a třicet metrů hluboký kaňon. Slouží jako vstup do pánve Sossusvlei. Toto jméno v překladu znamená „šest řemenů“ podle šesti vozů spojených pruhy z hovězí kůže, které dovážely vodu z blízké rokle. Kaňon je vstupní branou do Národního parku Namib-Naukluft.
Národní park Etosha se nachází na severozápadě Namibie. Park byl vyhlášen přírodní rezervací již v roce 1907, status národního parku získal až v roce 1967. Pánev Etosha pokrývá asi čtvrtinu národního parku. Uvnitř žije stovky druhů savců, hadů, ptáků, zahrnující ohrožené druhy. Jedním takovým ohroženým zástupcem je jednorožec dvourohý. Součástí parku jsou i solné pánve.