Po stopách Sandokana

Náročnost 2 Cestovatelské zájezdy
  • 16 dnů
  • od 73 910 Kč
  • Individuální
  • skupina 7 – 15 osob
28.6. - 13.7.2025
1mss25
76 990 Kč 73 910 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška
2.8. - 17.8.2025
2mss25
76 990 Kč 73 910 Kč se slevou First minute Rezervace Přihláška

shrnutí

  • Koupání a odpočinek na ostrovech Pulau Perhantian
  • Moderní metropole Kuala Lumpur a Singapur
  • Procházka po lávkách vysoko v korunách stromů
  • Koloniální skvosty Georgetown a Melaka
Mapa trasy zájezdu Po stopách Sandokana

program zájezdu

1. den
letecký přesun do Malajsie

2. den
přílet do Kuala Lumpur, moderní centrum, noční trh v čínské čtvrti

3. den
vyhlídková věž Menara Tower, 452 m vysoký mrakodrap Petronas Towers, mešita Masjid Negara, koloniální centrum, výlet k psychedelickým hinduistickým jeskyním Batu

4. den
přejezd na ostrov Penang

5. den
prohlídka města Georgetown UNESCO neztrácejícího svůj koloniální šarm a čínského ducha (čínské a hinduistické chrámy, pevnost Cornwallis, buddhistický klášter Kek Lok Si), podvečerní výjezd lanovkou na Penang Hill 

6. den
cesta na východní pobřeží do přístavu Kuala Besut

7. - 9. den
plavba na nejkrásnější malajské ostrovy Pulau Perhentian (odpočinek, koupání, šnorchlování, možnost potápění nebo lodních výletů na vzdálenější korálové útesy)

10. den
cesta do jednoho z nejstarších pralesů světa v národním parku Taman Negara

11. den
procházka po lávkách zavěšených vysoko v korunách stromů, výprava do noční džungle

12. den
plavba lodí do Kuala Tembeling, odjezd do perly Malajsie - přístavu Melaka

13. den
prohlídka Melaky UNESCO - Červené „holandské“ náměstí, vyhlídka a kostel Sv. Pavla, čínská čtvrť, ruiny portugalské pevnosti

14. - 15. den
cesta do „Lvího města“ Singapur, vyhlídková plošina Sands Skypark, moderní čtvrti, koloniální památky, hinduistické a čínské chrámy Singapuru, možnost jízdy na vyhlídkovém kole Singapore Flyer, nočního safari v ZOO, návštěvy botanické zahrady, Národního muzea, Gardens by the Bay, nebo plavby po Marina Bay, odlet  

16. den
návrat do ČR                                                                    

Cena zahrnuje: letenku do Kuala Lumpur a zpět ze Singapuru včetně všech poplatků, místní dopravu, ubytování a služby průvodce.
Ubytování: 10x turistický hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 3x jednoduché bungalovy na ostrovech.
Doprava: loď, mikrobus, autobus, metro, taxi.
Stravování: individuální za pomoci průvodce.

Služby za příplatek: 13x jednolůžkový pokoj 7200 Kč, Pojištění léčebných výloh+COVID 832 Kč, Pojištění Prémium STORNO+COVID 1376 Kč nebo 1584 Kč.

Cena nezahrnuje: vstupné cca 200 USD.

Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.

Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.

galerie

mapa

Legenda

  • Pozemní doprava
  • Lodní doprava

hodnocení

Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.

Josef B. (2017)

Hodnocení zájezdu:

Města, která jsme navštívili, stála za to. V přírodě toho není kromě olejových palem moc k vidění. Vynahradí to částečně NP Taman Negara a jeskyně Batu. Plážovka na Perhentianech je výborná, hlavně na opuštěných plážích.

Hodnocení práce průvodce:

Marek na můj vkus nemá chybu.

zobrazit další hodnocení

podrobné pokyny k zájezdu

Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.

odkazy

Cestománie Malajsie

Cestománie Malajsie - ČT1, 2001

Cestománie Singapur

Cestománie Singapur - ČT1, 2002

Na cestě po Penangu

Na cestě po Penangu - ČT2, 2015

Na cestě po Kuala Lumpur

Na cestě po Kuala Lumpur - ČT2, 2015

Objektiv Melaka

Objektiv Melaka - ČT1, 2013

Objektiv Georgetown

Objektiv Georgetown - ČT1, 2013

NP Taman Negara

Článek o nejstarším pralese světa Taman Negara, 2012

encyklopedie

Malajsie

Malajsie (Malajsie, Shutterstock) Jihoasijský stát Malajsie se rozléhá na poloostrově Malajsie a na severu ostrova Borneo. Na té pevninské části sousedí s Thajskem a Singapurem, na ostrově Borneo pak s Indonésií a Brunejským sultanátem. Hlavním městem je Kuala Lumpur, které je ale na pevninské části Malajsie. Většina země se nachází v džungli a nebo horských pásmech, které přechází v nížiny. Žije zde asi 30 milionu lidí. Obyvatelé Malajsie se hlásí k islámskému náboženství.

Pevnost Cornwallis

Malajská pevnost Cornwallis byla postavená roku 1786 a jedná se o místo, kde se vylodil kapitán Východoindické společnosti Francis Light. Pevnost dnes tvoří v podstatě jen obvodové zdi a uvnitř se nachází park. Zajímavá jsou děla umístěná na hradbách, některá byla v minulosti ukořistěna místním pirátům.

Hadí chrám

Hadí chrám neboli „chrám azurového obláčku“ byl vybudován na jihu Penangského ostrova v Malajsii roce 1850 a je zasvěcen patronovi léčitelů Chor Soo Kongovi. Kolem jeho sochy se kdysi začali slézat jedovatí hadi z džungle, čímž se potvrdila jeho božská moc. Tito hadi žijí v chrámu i korunách okolních stromů dodnes. Jedná se o jedovaté zelené Pitovy zmije a kobry. Přes den hadi ovšem většinou spí, protože jsou omámeni kouřem a vonnými tyčinkami.

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur (Malajsie, Dreamstime) Hlavním městem Malajsie je Kuala Lumpur. Ve měste žije více 1.6 milionu obyvatel. Toto nové zmodernizované město si stále ale zachovalo některé památky. Kromě mrakodrapu Petronas Twin Tower a vysílací centrum Kuala Lumpur Tower je zde ale oblíbenou turistickou atrakcí palác Istana Negara, který byl původně na začátku 20. století postaven jako sídlo čínského kupce. Pozdejí byla tato bílá budova přestavěna a přemístěna a od roku 2011 slouží jako královský palác a původní budova jako královské muzeum. 

Petronas Towers

Petronas, Kuala Lumpur (2) (Malajsie, Dreamstime) Malajská dvojčata, pýcha národa, věčný symbol metropole, tak je označován mrakodrap, který je se 452 metry jedním z nejvyšších na světě a nese název Petranosovy věže. Tyto dva spojené mrakodrapy se tyčí k nebi v hlavním městě Kuala Lumpur a byly postaveny v 90. letech. V letech 1998 - 2004 dokonce držely prvenství jako nejvyšší budova světa.

Melaka

nábřeží, Melaka, Malajsie (Malajsie, Dreamstime) Melaka je malajský přístav při Malackém průlivu na řece Melace. Toto město bylo zařazeno na seznam UNESCO. Dřívě město bylo hlavním centrem Malackého sultanátu, především pak nabylo významu v 15. a 16. století. Mezi oblíbené atrakce města patří například čínská čtvrť Jonker Walk, oblíbené nákupní centra nebo třeba mešita na ostrůvku Malackém průlivu.

Singapur

Singapur (Singapur, Shutterstock) Nejvyspělejším státem celé jihovýchodní Asie a jeden z nejlépe se rozvíjejících států na světě je Singapur. Tato malá republika se rozkládá na ostrově Singapur a dalších okolních ostrůvcích. Hovoří se zde čtyřmi úředními jazyky, a to anglicky, malajsky, čínsky a tamilštinou. Singapur se od svého založení v roce 1819 stal jedním se států s největší kvalitou života. Je tu nízká nezaměstnanost a je to i důležitý přístav. 

Sentosa

Ostrov Sentosa leží na jihu Singapuru a je s ním spojen mostem, kde vede silnice, jedna kolej železnice a lanovka. Nachází se zde 2 kilometry dlouhá chráněná pláž Fort Siloso, jsou zde golfová hřiště, ale zásadní atrakcí je zábavný park, díky kterému je ostrov hojně navštěvován. Kromě toho se zde nachází ale například i oceanárium či jedna z největších soch Merliona, což je tvor, který má lví hlavu a tělo ryby a je to symbol a maskor Singapuru.

Masjid Negara

Malajská národní mešita, nebo-li Masjid Negara leží v hlavním městě Kuala Lumpur. Leží v nádherných zahradách ulice Jalad Perdana. Mešita byla navržena britským architektem a jeho malajskými spolupracovníky a postavena byla v roce 1965. Mešita je velmi moderní. Zásadní je 73 metrů vysoký minaret. Hlavní střecha je ve tvaru otevřeného deštníku a kopule minaretu ve tvaru zavřeného deštníku. 

Georgetown

Georgetown (Malajsie, Shutterstock) George Town je hlavním městem státu Penang v Malajsii a je pojmenováno po britském králi Georgovi III. Město bylo založeno v roce 1786 a je směsicí života a historie. Návštěvníkům zpříjemňují pobyt anglické kostely, čínské chrámy, vůně soli a indického kari.

Penang

Penang (Malajsie, Shutterstock) Penang je ostrov ležící pří západním pobřeží Malajsie. Podle ostrova je pojmenován i kopec, ze kterého je možné zhlédnout hlavní město ostrova Georgetown. Celý ostrov je kulturím mixem asijské a evropské kultury. Především je tu znám čínský a indický vliv. Do roku 1941 byl ostrov britskou kolonií, poté byl za války obsazen Japonci. 

Penang Hill

lanovka, Penang Hill (Malajsie, Shutterstock) Penang Hill je kopec vysoký asi 735 m. n. m. s nádherným výhledem na Georgetown. Bylo to rezidenční místo britských kolonialistů. Je možné se sem dostat vlakem, vede tudy železnice Penang Hill. A na vrchol vede lanovka. Není možné zde vidět velké savce, ale žijí zde divoká prasata, veverky, opice a ptáci.

Kota Bharu

Trh v Kota Bharu (Malajsie, Shutterstock) Kota Bharu je velice sociálně konzervativním městem Malajsie. Kota Bharu znamená v překladu nové město nebo nová pevnost. Za pozornost zde stojí muzea a jedinečná architektura starého královského paláce, který je stále obýván sultánem a tedy uzavřen veřejnosti.

Pulau Perhentian

Pulau Perhentian (Malajsie, Shutterstock) Pulau Perhentian se skládá ze dvou ostrovů patřících k Malajsii. Nabízí se zde potápění, plachtění, plavba na lodích a kanoistika. Tyto ostrůvky jsou obklopeny panenskou džunglí, palmami, bílými písečnými plážemi, teplou safírovou blankytnou vodou a barevnými korálovými zahradami. Palau Perhantian je proslulý jako jeden z Malajských mořských rájů.

Taman Negara

NP Taman Negara (Malajsie, Dreamstime) Národní park Taman Negara se rozkládá na 4 343 km2 v poloostrovní části Malajsie a zahrnuje jeden z nejstarších tropických deštných pralesů na Zemi, starý 130 milionů let. Na území Taman Negara je Gunung Tahan (2 187 m n.m.), nejvyšší hora pevninské Malajsie. V parku se nachází jak bohatá fauna (asijští sloni, tygři, leopardi, nosorožci, létající veverky), tak ale i flora (dvoubarevné kaparadiny, prastaré stromy s obřími kořenovými systémy, či parazitická rostlina raflézie).

Borneo

Long house, Borneo, Malajsie (Malajsie, Dreamstime) Borneo, nebo jste také mohli slyšet indonéský název Kalimantan se nachází v jihovýchodní Asii a omývá ho Indický i Tichý oceán. Borneo je třetí největší ostrov na světě. Ostrov je tvořen 3 státy, a to Indonésií, Malajsií a Brunejí. Celý ostrov pokrývá deštný prales, rostou zde endemické rostlin a je tu i bohatá místní fauna (slon indický bornejský, nosorožec sumaterský, orangutan bornejský). Atraktivní jsou především dlouhé písčité pláže a exotická příroda.M ilovníci potápění a ostatních vodních sportů si na Borneu přijdou na své. 

Podobné zájezdy

Rychlý dotaz

Alvarez s.r.o. 2017
designed by Humlnet Creative