Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. den letecký přesun do Vancouveru, odjezd na ubytování
2. den odjezd do nitra Britské Kolumbie, lehká turistika stezkou Othelo Tunels nad divokým kaňonem řeky Coquihalla (pozůstatky železniční trati Canadian Pacific Railway s mnoha tunely a mosty), vyhlídka z Manning Park na štíty hor NP Severní kaskády, podél jezera Skaha do úrodné vinařské oblasti Okanagan a městečka Kelowna (ochutnávky unikátních vín)
3. den NP Mount Revelstoke (nekonečné kvetoucí louky podél stezky Meadows in the Sky, jezero Balsam, krátká hřebenová túra po Summit trail k jezeru Heather, vzácní kolibříci calliope, procházka mezi stovky let starými cedry), rozlehlá území ledovců v NP Glacier, průjezd průsmykem Rogers pass (1330 m)
4. den turistika v NP Yoho k druhým nejvyšším kanadským vodopádům Takakkaw a tyrkysovému jezeru Emerald s výhledem na horu Mt. Burgess, zastávka u Burgess Shales Fossill Beds (přes 500 mil. let staré kambrické fosilie), vyhlídky na Spiral Tunels (unikátní železniční tunely) přes průsmyk Kickinghorse Pass, příjezd do hlavního město provincie Alberta Calgary
5. den Calgary (náměstí Olympic Plaza a Olympijský park, Heritage Park Historic Vilage s ukázkou domů z počátku 20. stol., moderní centrum), vyhlídka z mrakodrapu Calgary Tower (191 m), vyprahá pustina Badlands u městečka Drumheller (světové naleziště dinosauřích koster, interaktivní muzeum paleontologie)
6. den kanadská vyhlídková cesta Kananaskis loop drive bez davů turistů a s výbornými podmínkami pozorování divoké zvěře (ovce tlustorohé, medvědi grizzly a baribalové, jeleni, kamzíci běláci, losi), jezera Lower Kananaskis, Spray lake Reservoir, Goat pond, nejvyšší kanadský silniční průsmyk Highwood pass (2206 m), horské středisko Banff (procházka mezi skalními útvary hoodoos, zahrada Cascade Gardens, možnost návštěvy lázní)
7. den turistika v NP Banff , úzkým kaňonem dravého potoku Johnston k vodopádům Lower Falls a 30 m vysokým Upper Falls (pro zdatnější až na vrchol kopce k termálním jezírkům Ink Pots), dle možností krátké túry u tyrkysově zbarvených jezer Louise a Moraine
8. - 9. den jízda po silnici ledovců (Icefield Highway) do NP Jasper , proslulý ledovec Athabasca, vodopády Panther falls, výšlap na liduprázdné pohoří Parker s úchvatnými výhledy na okolní ledovce, obří ledovcové pole Columbia Icefield, fakultativně rafting na řece Athabasca, možnost vyjížďky lanovkou na vrchol hory Whistlers Mountain (2181 m), procházka po hraně kaňonu řeky Maligne a výlet k jezeru Maligne (možnost plavby po jezeře na ostrov Spirit, nebo zapůjčení kanoe), krátká túra k jezeru Moose
10. den odjezd po silnici Yellowhead highway, turistika v parku Mount Robson (další porce zasněžených štítů hor a tyrkysových jezer), příjezd do města Price George
11. den celodenní přejezd napříč Britskou Kolumbií okolo průzračných jezer a řek plných lososů až na konec světa - mystické pobřeží Pacifiku - do přístavu Prince Rupert
12. den Inside Passage - světově proslulá celodenní plavba lodí členitým pobřežím s mnoha fjordy a průlivy z Prince Rupert do Port Hardy (nedotčené divoké přírodní scenérie, pozorování dravých kosatek, běluh, vyder a vorvaňů)
13. den přejezd napříč ostrovem Vancouver Island, zastávka v rybářském městečku Campbell River (přezdívaném "světová lososí metropole"), MacMillan Park (procházka mezi obřími, více jak 800 let starými jehličnany - douglaskami tisolistými), příjezd do hlavního města Britské Kolumbie
14. den "město zahrad" Victoria (přístav, slavná budova hotelu The Empress), fakultativně plavba za kosatkami, nebo návštěva botanické zahrady, plavba trajektem mezi ostrovy a přes průliv Strait of Georgia do města Vancouver
15. - 16. den Vancouver (Stanley park, Marine building, čínská čtvrt s Milenium Gate a barvitým nočním trhem, panoramatický výhled na město a záliv z Vancouver Lookout), rybí a farmářský trh na poloostrově Grandville, procházka parkem Lynn Caynon s unikátním visutým mostem, odlet
17. den návrat do ČR
Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Vacouveru včetně všech poplatků, místní dopravu, plavbu lodí po Inside Passage, trajekt Victoria-Vancouver, ubytování obvykle se snídaní, vstupné do národních parků a služby průvodce. Ubytování: 15x hotel nebo motel (čtyřlůžkové pokoje s příslušenstvím). Doprava: pronajaté minivany, trajekt. Stravování: individuální, na většině míst jednoduchá snídaně, během cesty zastávky v restauracích rychlého občerstvení a v supermarketech.
Cena nezahrnuje: vstupné cca 100 CAD.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Toto muzeum je turistickou atrakcí a centrem paleontologického výzkumu. Je provozováno ministerstvem kultury a nachází se v něm více jak 130,000 objektů. V jednotlivých částech se nacházejí exponáty chronologicky stavěné, dle historie vývoje života na Zemi, přičemž nejoblíběnější částí je "Dinosaur Hall" s více jak 40 namontovanými kostrami dinosaurů v životních velikostech.
Je to nejstarší kanadský národní park, který vznikl v roce 1885 v Rocky Mountains. Skládá se především z hustých jehličnatých lesů, ledovců a alpské krajiny. S více jak třemi miliony turistů patří k jednomu z nejvíce nejnavštěvovanějších parků Severní Ameriky. Oblíbená je zde jízda na koních, zejména v oblasti "Moraine Lake" a pro milovníky zimních sportů jsou zde k dispozici tři velká lyžařská střediska.
Mount Robson je nejvíce prominentní horou v oblasti "Rocky Mountain". Je to zároveň také nejvyšší bod kanadských Skalistých hor. Severozápadní strana této hory poskytuje nejpůsobivější výzvu pro elitní horolezce, ačkoliv více populární trasy vedou jihovýchodní cestou. Cesta na vrchol je velice náročná a úspěšnost je zhruba desetiprocentní.
Vodopády v národním parku Jasper. Malebný a široký vodopád není ani tak známý pro svou výšku, ale spíše svým obrovským množstvím vody, které dopadá do propasti v jeho spodní části i na podzim, kdy bývají hladiny řek nejnižší. Množství fotografů, které tyto vodopády vyhledává může využít spoustu různých vyhlídkových plošin a turistických tras, které kolem něj vedou.
Největší národní park v kanadských Skalistých horách. Park byl pojmenovám po Jasperu Hawesovi, který v regionu provozoval obchodní cestu. V roce 1984 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Turisté sem přijíždějí především za takovými cíly, jakými jsou například turistika, pozorování divé zvěře,či do lyžařské oblasti "Marmot Basin".
Vancouver je přístavní pobřežní město, a nejvíce zalidněné město v provincii Bristká Kolumbie. Byl nazýván "městem sousedství", jelikož lidé z Anglie, Irska a Skotska zde tvořili největší etnickou skupinu. Každý rok zde probíhá dva týdny v září i jeden z největších filmových festivalů v Severní Americe. K pozoruhodným budovám ve městě patří třeba veřejná knihovna navržená M. Safdiem, obsahující bezmála 2,5 milionů svazků knih. Je rozdělena do 22 odvětví, přičemž většina knih se nachází v centrální "větvi" (1,5 milionu svazků).
Calgary je kanadské město v provincii Alberta. Ekonomika města pochází z činností v oblastech, jakými jsou např. energetika, logistika, finanční služby a cestovní ruch. V roce 1988 se Calgary stalo prvním kanadským městem, které hostilo zimní olympijské hry. Má řadu multikulturních oblastí, třeba čtvrť Forest Lawn je jedním z nejrozmanitějších míst ve městě se spoustou etnických restaurací a obchodů. V roce 2012 bylo Calgary označeno jako jedno z hlavní město kultury v Kanadě.
Lake Louise je ledovcové jezero v Národním parku Banff v provincii Alberta. Pojmenované je po dceři královny Viktorie - princezně Louis Caroline Albertě. Voda je zbarvená do smaragdové barvy, díky skalnímu prachu, který je přiváděn do jezera vodou z tajících ledovců. Kolem jezera existuje také řada turistických stezek. Některé z nich jsou jako stvořené pro jízdu na kole, či na koních a okolní hory zase nabízí příležitosti pro začínající, i zkušené horolezce.
Icefield Parkway je vyhlídková silnice s nádhernou scenérií v provincii Alberta. Prochází drsnou krajinou Skalistých hor, Národního parku Banff a Národního parku Jasper. Její trasa činí 230 kilometrů a byla dokončena v roce 1940. Nejvíce vytížená bývá v hlavní sezoně, tj. v červenci a srpnu. Tou dobou si však musí i cestující dávat pozor na divokou zvěř, jelikož díky přilhelým a lesům je její výskyt v tomto období velice častý.
Ledovec Athabasca je jedním ze šesti hlavních vrcholů z kolumbijského ledového pole, nacházejícího se v kanadských Skalistých horách. Za posledních 125 let bohužel však ztratil téměř polovinu svého objemu a pohbybuje se dolů rychlostí několika centimetrů denně. Zřejmě díky své poměrně snadné dostupnosti se jedná o nejnavštěvovanější ledovec v Severní Americe. Pro přepravu turistů jsou zde využívány speciálně upravené autobusy pro přepravu po příkrých svazích.