Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti a v případě Vašeho souhlasu i k dalším účelům. Kliknutím na tlačítko „Povolit vše“ souhlasíte s využíváním cookies.
1. - 3. den letecký přesun do Soulu (královský palác Čchandeokkung s Tajnou zahradou, národní památník války, vyhlídka na město z věže N Soul Tower (236 m) v parku Namsan), pevnost Hwaseong v Suwonu
4. - 5. den lehká turistika v národním parku Seoraksan (možnost jízdy lanovkou na místo bývalé pevnosti Gwongeumseong, ohromující výhledy na půvabnou krajinu), přesun do Daegu, chrám Haeinsa s unikátním archivem dřevěných tiskařských desek Tripitaka Koreana z 13. stol.
6. - 7. den středověké hlavní město Kjongdžu (hrobky králů z období království Silla, stará observatoř, jezero Anapči s pavilony), chrám Bulguksa , jeskyně Seokguram se slavnou sochou Buddhy, lidová vesnička Yangdong
8. - 9. den nejstarší buddhistický komplex Tongdosa s Buddhovými ostatky, přesun do Pusanu (klášter Haedong Jonggungsa přímo na skalnatém pobřeží, chrám Beomeosa, možnost návštěvy termálních lázní, proslulý rybí trh Čagalčchi se spoustou restaurací, výhled na aglomeraci z Pusanské věže)
10. - 11. den přelet na Tchaj-wan do Kao-siungu (378 m vysoký mrakodrap 85 Sky Tower, Lotusové jezero s pagodami Tygra a Draka), historické město Tchaj-nan (pevnost Zeelandia, pevnost Provintia, Konfuciův chrám, kupecký dům prorostlý rozložitým banyánem, chrám bohyně Ma-cu, plavba mangrovovými mokřinami v národním parku Taijiang)
12. - 13. den výjezd mezi čajovými plantážemi do přírodní rezervace Alishan na vrcholcích hor (okrasné zahrady, mohutné tisícileté cypřiše, krásné výhledy, východ slunce na posvátné hoře Zhushan), průjezd horami k Jezeru slunce a měsíce (plavba po jezeře, posvátný ostrůvek původních obyvatel, chrámy)
14. - 15. den přejezd přes průsmyk Wuling (3275 m), národní park Taroko s kaňony a jeskyněmi vyhloubenými v růžovém mramoru, cesta po východním pobřeží na sever, strmé útesy Qingshui, geopark Yehliu s bizarními skalními útvary na pobřeží, příjezd do Tchaj-pej, noční trh
16. - 17. den prohlídka hlavního města (nádherně restaurovaný chrám Baoan, budova kanceláře prezidenta, Čankajškův památník, 509 m vysoký mrakodrap Taipei 101), návrat do ČR
Cena zahrnuje: letenku do Soulu a zpět z Tchaj-peje včetně všech poplatků, přelet Pusan - Kao-siung, místní dopravu, ubytování a služby průvodce. Ubytování: 14x hotel (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Doprava: vlak, autobus, minibus, metro. Stravování: individuální za pomoci průvodce.
Cena nezahrnuje: vstupné cca 100 USD.
Organizátorem zájezdu je CK Alvarez.
Ke službám na zájezdu se vztahují Všeobecné informace.
Všechny recenze jsou ověřené a vyplnili je účastníci zájezdu na základě odkazu (webového linku) zaslaného po návratu ze zájezdu. Zveřejněny jsou všechny recenze, tedy pozitivní i negativní.
Zajímavý a pestrý zájezd.
Ochotný, obětavý a na výši.
Zájezd díky průvodci Pavlu Kladivovi,byl velmi zajímavý a příjemný
Průvodce byl velmi vstřícný,nic nebylo problém, měl zájem aby všichni účastníci byli spokojeni a viděli jsme co nejvíce. Pokud máte více takových průvodců,tak se o úspěch vaší cestovní kanceláře nemusíte bát.Moc děkuji.
Můžete si stáhnout nebo vytisknout podrobné pokyny v PDF.
Cestománie Jižní Korea - ČT1, 2002
Článek o nejstřeženější hranici na světe, 2014
Článek o tom, co navšívit v jihokorejském Soulu, 2016
Článek o Jižní Korey, 2012
Článek o tom, co navštívit v Jižní Koreji, 2010
Základní informace o národním parku Seoraksan
Dokument o ostrově Tchaj-wan, ČT2, 2006
Cestománie Tchaj-wan - ČT1, 2002
Reportáž o Tchaj-peji, hlavním městě Tchaj-wanu, Objektiv - ČT1, 2014
Starší video o jezeře Slunce a Měsíce a okolních atrakcích
Na cestě po západním Tchaj-wanu, ČT1, 2018
Tchaj-pej je hlavní město Tchaj-wanu a leží na řece Danshui. Město se nachází na severu ostrova. Ve městě žije okolo 2.75 milionů lidí. Tchaj-pej je označováno za světové město. Město bylo obýváno původními obyvateli, až v 18. století se zde začali usidlovat hanští imigranti. Na konci 19. století se stal ostrov japonskou kolonií. Mnoho tchaj-peiských památek pochází z této doby. Po tom, co Čína převzala kontrolu nad Tchaj-wanem se z Tchaj-peje stalo v roce 1949 provizorní hlavní město Čínské republiky. Dnes ve městě sídlí domkraticky volená vláda. Ve městě můžete avštívit například Čankajškovo mauzoleum, Palácové muzeum, nespočet chrámů různých náboženstev, čajovou oblast Maokong nebo druhou nejvyšší budovu na světě Taipei 101.
Nejstarší město Tchaj-wanu se nazývá Tchaj-nan a leží na jihozápadě ostrova. Toto město bylo po 200 let hlavním městem ostrova. Tchaj-nan byl založen jako pevnost Východoindickou společností v roce 1624 a je znám především velkou rozmanitostí chrámů a svatyní. Nachází se zde 7 buddhistických chrámů a 8 taoistických svatyní. Nejznamějším chrámem je Konfuciův klášter. Návštěvníci města by však neměli opomenout i pevnosti Zeelandia a Anping, Koxingovu hrobku či národní park Taijang.
Přírodní rezervace Alishan se nachází v horách v centrální části Taiwanu. Kromě hor jsou součástí Alishanu také vesničky, vodopády, železnice, turistické stezky atd. V této oblasti se pěstuje časj a produkuje se zde wasabi. Rezervace je oblíbeným místem horolezců a turistů, kteří si chtějí užít východ slunce. Nejvyšším bodem parku je hora Da Ta Shan (2663 m.n.m.). Jednou z turistických atrakcí je i malé ěmstečko Fenqihu, které je známé dřevěnými budovami, skalními formacemi a ruinami šintoistického chrámu.
Tchaj-wan je ostrov, která se nachází na východ od Číny. Ostrov omývá Východočínské, Jihočínské a Filipínské moře. Na západě ho pak od Číny odděluje Tchaj-wanský průliv. Většina ostrova je hornatá a nejvyšším bodem je Yushan, který měří 3952 m.n.m. Oficiální název státu rozkládající se na ostrově Tchaj-wan je Čínská republika, ale používá se spíše Tchajwan či Taiwan. Hlavním městem je Tchaj-pej. Tento státní útvar vznikl oficiálně v roce 1912, když skončila japonská okupace, avšak Čínská lidová republika ho nikdy neuznala. Čína si stále ostrov nárokuje, oficiálně ho však nikdy nedobyla.
Jhushan nebo také Mount Yu je nejvyšší bod ostrova Taiwan, který dosahuje nadmořské výšky 3952 metrů. Nachází se ve stejnojmenném, největším tchajwanském národním parku. Tato posvátná hora byla poprvé oficiálně zdolána v roce 1898. Dříve se tato hora nazývala Mount Morrison po svém "objeviteli" Američanu Morrisonovi. Většina návštěvníků se na vrcholu snažít zažít východ slunce.
Jezero Slunce a Měsíce se nachází v centrální části ostrova Taiwan. Nachází se v horách, kde jsou pěší stezky, a proto je tato oblast dobře uzpůsobená k turistice. V okolí jezera žijí původní obyvatelé kmene Thao. Samotné jezero se nachází v nadmořské výšce 748 metrů. Je zakázáno plavat v jezeře. Okolo jezera bylo postaveno několik chrámů.
Tchajwanský národní park Taroko byl pojmenován po rokli, která byla vyhloubená řekou Liwu. Rokle má velkou zasobu mramoru. Národní park Taroko byste našli na východě ostrova Taiwan. Poprvé byl park vyhlášen již během japonské okupace, avšak poté byl zrušen a znovu vyhlášen v roce 1986. Parkem protékají řeky, přes které vede několik mostů.
Yeliou je geopark s bizarními skalními útvary na pobřeží Východočínského moře. Leží na severu ostrova Taiwan. Celková vzdálenost od vstupu do parku ke konci mysu je asi 1.7 kilometrů. Tento geopark může být rozdělen na tři oblasti. V první části se nachází mimo jiných hlavní formace Houbová a Zázvorová skála. V druhé části pak můžete vidět Královninu a Drakovu hlavu a třetí oblast je zvlněná plošina umístěná na druhé straně parku. Jedna strana plošiny těsně sousedí se strmými útesy, zatímco na druhé straně jsou proudy vln.
Na východním pobřeží ostrova Tchaj-wan se nachází město Hualien. Ještě na začátku 20. století se nazývalo Kiray. Po dobytí Tchaj-wanu Japonci se město přejmenovalo na Karen Harbour. Dnešní název město získalo až po 2. světové válce. Hualien omývá Tichý oceán. Žije zde téměř 110 tisíc lidí. Ve městě můžete navštívit muzeum kamenných soch, hualinskou svatyni nebo borovicovou zahradu.
Kao-siung je přístav na jihozápadě Tchaj-wanu. Během let se z rybářské osady vyklubalo ekonomicky se rozvíjející, průmyslové město. Ve městě se nachází několik zajímavých turistických atraktivi. Navštívit můžete například Lotusové jezero s pagodami Tygra a Draka, klášterní komplex Foguangšan, ruské kolo Dream Mall nebo Konfuciův chrám.
Hlavní město Jižní Koreje se nazývá Soul. Město leží na severozápadě země a žije zde necelých 10 milionů lidí, což je téměř jako celá Česká republika. Soul leží na řece Han a byl založen kolem roku 18 před Kristem. Ve městě se nachází několik památek, které stojí za to navštívit. 5 z nich je zapsáno na seznamu UNESCO památek, a to královský paklác Čchandeokkung, pevnost Hwaseong, svatyně Jongmyo, historické město Namhansanseong a královské hrobky dynastie Čoson.
Královský palác Čchandeokkung se nachází v Soulu. Palác je obklopen parkem Jongno-gu. Stavba paláce byla započata na konci 14. století za vlády dynastie Čoson. K paláci patří hlavní brána Donhwamun, nejstarší most ve městě Geumcheongyo, několik královských pokojů a pavilonů. V roce 1997 byl palác zapsán na seznam UNESCO památek.
N Soul Tower nebo take Namsan Tower je vysílač a zároveň vyhlídková věž v hlavním městě Jižní Koreje Soulu. Věž se nachází na vrcholu hory Namsan v centru města. Věž je vysoká 236 metrů a je z ní nádherný výhled na celé město. N Soul Tower se stavěla 2 roky a byla dokončena v roce 1971.
Národní park Seoraksan se rozléhá na severovýchodě Jižní Koreje. Byl ustaven v roce 1970. Uvnitř parku se tyčí několik vrcholu vyšších než 1200 m.n.m. Park je především uznáván díky bohaté floře. Nachází se zde přes 1000 druhů rostlin. Kromě toho je park domovem více než 1500 druhů živočichů. Typickými zástupci jsou například vydry, černí medvědi, poletušky, kabaři a další.
Ruiny hradní zříceniny Gwongeumseong se nachází v jihokorejském národním parku Seoraksan na stejnojmenné hoře. Hrad byl pravděpodobně vybudován ve 13. století během období vlády dynastie Kory?. Avšak k hradu se pojí i legenda, že ji založili dva generálové Kim a Gwon, aby uchránili místo před válkou, proto se mu také někdy říká hrad Gwon-Kim. K ruinám dojdete po stezce přes most nad roklí. Nachází se zde i lanovka, kterou můžete na vrchol využít.
V centrální části Jižní Koreje v pohoří Gaya se nachází chrám Haeinsa. Chrám je sídlo tradičního korejského buddhismu Jogye. Úplně první chrám byl vybudován již v 8. století, ale v průběha několika staletí byl renovován. V roce 1817 chrám lehl popelem a byl opět postaven o rok později. Haiensa je zapsán na seznamu UNESCO památek.
Město Kjongdžu leží na jihovýchodě Jižní Koreje. Toto pobřežní město omývá Japonské moře. Kjongdžu je bývalé středověké hlavní město, známé jako Seorabeol. Ve městě se nachází hrobky králů zodbobí království Silla. Kromě toho můžete ve městě navštívit například jezero Ananpči s pavilony, starou observatoř Cheomseongdae či chrám Bulguksa, který je také UNESCO památkou.
V jihokorejském městě Kjongdžu se na svazích vrcholu Toham nachází chrám Bulguksa. Je to hlavní sídlo tradičního korejského buddhismu Jogye. Celý chrámový komplex zahrnuje dvě pagody, most a dvě bronzového sochy Buddhy. Dnešní chrám zde stojí již od roku 751 v období království Silla a během leto prodělala několik renovací. Tento národní poklad je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.
Poustevna a jeskyně Seokguram se nachází v chrámovém komplexu Bulguksa ve městě Kjongdžu na jihovýchodě Jižní Koreje. Je to národní poklad a korejská UNESCO památka. Uvnitř se nachází slavná socha sedícího Buddhy. Toto místo bylo vybudováno za vlády krále Kim Daeseonga v 8. století. Buddhova socha, vysoká 3.5 metru, je jednou z nejuznávanějších zpodobnění Buddhy.
Tradiční lidová vesnička Yangdong z období Čoson se nachází na jihovýchodě Jižní Koreje. Velikost, krásné přírodní prostředí, četné kulturní statky a tradicionalismus příspívá k důležitosti této vesnice. Je také ukázkou korejské aristokracie a neokonfuciánských tradic. Vesnice byla založena ve 14. století.
Nejstarší buddhistický komplex se nazývá Tongdosa a leží na jihovýchodě Jižní Koreje. Komplex je známý tím, že se venku nenechází žádné sochy. Je to jedno ze sídle tradičního korejského buddhismu. Chrám byl založen v 7. století mnichem Jajangem. Japonské invaze v 16. století přežila pouze jediná budova, ostatní musely být rekonstruovány.
Druhým největší městem Jižní Koreje je Pusan. Město leží na jihovýchodním cípu Korejského poloostrova a obývá ho asi 3.5 milionu lidí. Původně bylo míst obydleno již od 2. století, ale oficiálně byl Pusan založen v 15. století. V té doby se z města stal důležitý obchodní přístav. V Pusanu se nchází nespočet chrámů a náboženských míst. Přímo na skalnatém můžete navštívit klášter Haedong Jonggungsa, proslulý rybí trh Čagalčchi nebo termální lázně.
Pevnost Hwaseong se nachází v Suwonu asi 30 kilometrů od centra Soulu. Tato korejská zděná pevnost byla postavena na konci 18. století králem Jeongjo z dynastie Čoson na počest jeho otce prince Sada, který byl popraven. Celá zeď je dlouhá 5 kilometrů se 4 hlavními branami. Pevnost se nachází na seznamu UNESCO památek.
Lotus Pond je jezero ve městě Kaohsiung, v jižní části Tchajwanu. Své jméno získalo díky lotusovým květinám, které plavou na hladině jezera. Kolem jezera je několik budhistickým chrámů, restaurací a kaváren. U jezera jsou i známé pagody Tygra a Draka.
Mrakodrap 85 Sky Tower najdeme přímo ve městě Kaohsiung. Je vysoký 378 metrů, což ho činí druhou nejvyšší budovou na Taiwanu, hned po známém mrakodrapu 101 v Taipei. Budova má 85 pater, avšak posledních 5 pater není obsluhováno výtahem. Vyhlídku na město najdeme v 74. patře, 38.-70. patro zabírá hotel a zbytek budovy je využit jako kanceláře a byty.